Taraba je v rebríčku dôveryhodnosti za Sulíkom, najviac ľudí verí Pellegrinimu a najmenej Matovičovi

Prieskum, dôveryhodnosť
Foto: SITA - koláž WBN.

Najdôveryhodnejším politikom je líder Hlasu-SD Peter Pellegrini, dôveruje mu 30,1 percenta opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia na vzorke 1 058 ľudí starších ako 18 rokov pre agentúru SITA.

Prieskum bol realizovaný od piatka 25. novembra do stredy 30. novembra. Oslovení účastníci prieskumu odpovedali na otázku, kto z politických lídrov má ich najväčšiu dôveru a kto je podľa nich najnedôveryhodnejší.

Za Pellegrinim sa umiestnil umiestnil Robert Fico (Smer-SD), ktorému dôveruje 28,3 percenta respondentov. Nasledujú predseda SaS Richard Sulík (19,8 percenta), líder strany Život – NS Tomáš Taraba (19,3 percenta) a Milan Uhrík z Republiky (17,3 percenta). Borisovi Kollárovi (Sme rodina) dôveruje 17,1 percenta voličov a Veronike Remišovej (Za ľudí) 13,3 percenta.

Najnedôveryhodnejším lídrom je predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorému nedôveruje až 87,5 percenta opýtaných a predseda Kotlebovci – ĽSNS Marian Kotleba, ktorému neverí 84 percent respondentov prieskumu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičMarian KotlebaMilan UhríkPeter PellegriniRichard SulíkRobert FicoTomáš TarabaVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia