Systém Patriot je pripravený na Sliači, obyvatelia podľa Naďa nemajú mať obavy z jeho prítomnosti

System patriot
Foto: ilustračné, SITA/AP

Systém protivzdušnej a protiraketovej ochrany Patriot je už pripravený na Sliači. Systém je schopný jednou batériou poskytnúť ochranu nad strategickou časťou stredného Slovenska. Ďalšie batérie budú zapojené v najbližších dňoch.

Celkovo budú územie Slovenska chrániť dve nemecké a jedna holandská batéria s cieľom zabezpečiť ochranu celého územia. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ďakujem spojencom za rýchlu reakciu, ktorá dokazuje pripravenosť a ochotu členských krajín NATO zaistiť našu obranu a bezpečnosť. Chcem upokojiť obyvateľov, že spojenecká technika, ale aj personál, sú tu na posilnenie našej obrany a nie je žiadny dôvod na obavy z ich prítomnosti,” uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

V najbližšom období sa očakáva nasadenie ďalších systémov ako slovenskej, tak spojeneckej protivzdušnej obrany, a to najmä na východnej hranici Slovenska. Preferované budú lokality s existujúcou infraštruktúrou Obranných síl SR. MO SR v tejto súvislosti zároveň prosí verejnosť, aby naďalej zvýšila opatrnosť a rešpektovala pokyny pri cestných presunoch techniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ Kakaščíková