Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku

Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Foto: SITA/AP

Americký prezident Joe Biden a ďalší svetoví lídri v utorok počas zabezpečeného videohovoru „zopakovali“ svoj záväzok poskytnúť Ukrajine bezpečnostnú, ekonomickú a humanitárnu pomoc. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na Biely dom.

Počas hovoru, na ktorom sa zúčastnili lídri niekoľkých európskych krajín, Kanady a Japonska, „potvrdili svoju solidaritu“ s ukrajinským ľudom a odsúdili utrpenie v krajine. Prediskutovali aj „príslušné diplomatické záväzky“ a snahy o uvalenie vážnych ekonomických sankcií, aby Rusko nieslo následky. Lídri sa zhodli na tom, že budú ďalej diskutovať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na videohovore sa zúčastnili kanadský premiér Justin Trudeau, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, predseda Európskej rady Charles Michel, francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz, taliansky premiér Mario Draghi, japonský premiér Fumio Kišida, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, poľský prezident Andrzej Duda, rumunský prezident Klaus Iohannis a britský premiér Boris Johnson.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrzej DudaBoris JohnsonCharles MichelEmmanuel MacronFumio KišidaJens StoltenbergJustin TrudeauKlaus IohannisMario DraghiOlaf ScholzUrsula von der Leyenová