Švédska pošta vydala po úspechu hokejistov pamätnú známku

Mladí Švédi získali v Kanade zlato
Hokejisti Švédska ukončili 31-ročné čakanie na ďalší titul majstrov sveta do 20 rokov. Vo štvrtkovom dramatickom finále MS tejto vekovej kategórie zdolali v kanadskom Calgary vďaka gólu Miku Zibanejada v predĺžení obhajcov prvenstva z Ruska 1:0. Švédsko triumfovalo na juniorskom šampionáte po roku 1981 druhýkrát v histórii. V riadnom hracom čase sa však švédski hráči nevedeli presadiť. Gólu sa takmer 19 000 fanúšikov dočkalo až v 71. min, keď Zibanejad bekhendom prekonal brankára Andreja Makarova. Foto: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan

ŠTOKHOLM 7. januára (WEBNOVINY) – Švédska pošta vydala pri príležitosti triumfu hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Calgary pamätnú známku.

Cenina vyšla len dva dni po skončení finálového stretnutia, v ktorom Švédi zdolali Rusov 1:0 po predĺžení.

Na známke je zobrazený rozhodujúci moment súboja o zlato zo 71. minúty: Švéd Mika Zibanejad zakončuje aj napriek tiesneniu svoju individuálnu akciu bekhendovou strelou.