Sulík naložil opozícii, hovorí o historickom rekorde

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sulik sas
Predseda strany SaS Richard Sulík na tlačovej besede strany SaS o daňovej úľave pre Babišovo Duslo Šaľa a o krokoch strany SaS proti takýmto praktikám. Bratislava, 23. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) – Opozícia trpí podľa predsedu SaS Richarda Sulíka dvoma obrovskými problémami. Ako povedal dnes pre agentúru SITA, prvý je strašná roztrieštenosť a druhý, že jej chýba líder.

„Dnes je v parlamente 12 pravicových strán. Päť takých, čo sa dostali do parlamentu voľbami – SaS, KDH, Most-Híd, OĽaNO a SDKÚ-DS. A ďalších sedem strán, ktoré majú aspoň jedného poslanca v NR SR, ale neprešli voľbami do parlamentu. To sú SKOK, Šanca, NOVA, Sieť, Hlina má stranu, Ritomská má svoju stranu a ešte Kaník dokázal rozbiť atóm a má svoju stranu. Toto je historický rekord, toľko strán v parlamente. A tak to aj vyzerá,“ vyhlásil Sulík.

Ale vníma to aj ako generačnú obmenu. „Len nefunguje tak, ako by sme chceli. Ale volič rozhodne. A práve pre tú roztrieštenosť nemôže vzniknúť žiadna predvolebná spolupráca,“ konštatoval.

Líder musí byť podľa Sulíka obľúbený u ľudí, musí mať za sebou veľkú stranu a musí vedieť narábať s mocou. „Toto platí na Fica, platilo to na Dzurindu. Momentálne nikto na okolí nespĺňa tieto tri podmienky,“ povedal. Predseda preferenčne najsilnejšej opozičnej strany Sieť Radoslav Procházka, minimálne nevie podľa Sulíka narábať s mocou.

„Takú stranu treba manažovať. On je manažér ako ja ústavný právnik. Nehovorím, že nemôže byť premiér, nech to povedia voliči. Ale on nespĺňa tieto tri podmienky. A nespĺňala ich ani Iveta Radičová. Ona rovnako nevedela narábať s mocou a navyše nemala za sebou ani veľkú stranu,“ vyhlásil predseda SaS.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Iveta RadičováRadoslav ProcházkaRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita