Súd vrátil do práce aj policajtov Sabotu a Dunčka, podľa advokáta je stav „4:3”

NAKA
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 30. novembra 17:55

Mestský súd v Bratislave IV vrátil do práce ďalšieho policajta – Milana Sabotu. Ako na sociálnej sieti uviedol advokát Peter Kubina, pomyselný stav bol v tom čase 3:3.

Kubina tiež uviedol, že na rozhodnutie v prípade jedného z policajtov, konkrétne Branislava Dunčka, stále čakali. Lehota na rozhodnutie mala uplynúť vo štvrtok.

„Naše návrhy boli všetky odôvodnené rovnako, pričom o každom z nich rozhodoval, resp. rozhoduj, iný sudca alebo sudkyňa, ktorým boli návrhy pridelené náhodne elektronickou podateľňou. Vykryštalizovali sa tu dva protichodné názory na otázku právomoci, a preto je namieste, aby sa k veci vyjadril odvolací súd a tieto názory “zrovnal”, či už jedným, alebo druhým smerom,“ uviedol advokát.

Podali už aj odvolania

Stav bol v danom momente taký, že trom policajtom, Brankovi Kiššovi, Štefanovi Mašinovi a Milanovi Sabotovi, súd nariadil navrhované neodkladné opatrenia.

Súd rozhodol, že má právomoc rozhodovať v antidiskriminačnom spore a ako predbežnú otázku posudzoval súlad konania ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) so zákonom o ochrane oznamovateľov, a to konkrétne nezískanie predošlého súhlasu od Úradu na ochranu oznamovateľov.

„V prípade ďalších troch policajtov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Róberta Magulu, súd rozhodol, že nemá právomoc a k meritu veci, teda k súladu konania ministra vnútra so zákonom o ochrane oznamovateľov, sa nevyjadril,“ priblížil Kubina. Doplnil, že dané rozhodnutia rešpektujú, no svoj nesúhlas s nimi prejavili podaním odvolania.

„Všetky tieto rozhodnutia boli odôvodnené v zásade totožne a proti všetkým sme už podali odvolania, tiež odôvodnené v zásade totožne,“ dodal Kubina.

Vrátiť sa môže aj Dunčko

Do práce sa od piatku 1. decembra môže vrátiť zástupca riaditeľa odboru Bratislava Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru Branislav Dunčko.

Rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV. Na sociálnej sieti o tom informoval advokát Peter Kubina s tým, že stav je 4:3 po 1. tretine.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav DunčkoBranislav KiššJán ČurillaMatúš Šutaj EštokMilan SabotaPavol ĎurkaŠtefan Mašín
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraÚrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti