Súd so starostom blízkym sátorovcom bude pokračovať v septembri, vytýčených je viacero termínov

Súd
Prešovský súd rozhodol jedenásť rokov trvajúce súdne konanie. Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

Kauza starostu obce Dolný Chotár Františka D., ktorý je stíhaný pre podporovanie zločineckej skupiny sátorovcov a objednávky vrážd, bude na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračovať v septembri. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd v tomto prípade vytýčil viacero termínov pojednávaní na september, október, november aj december.

Pred súdom stoja v tomto prípade štyria obžalovaní, okrem Františka D. jeho syn František D. ml., Ladislav A. a tiež na 18 rokov odsúdený Roland Sz. Všetci štyria svoju vinu na pojednávaní v stredu 29. júla odmietli. Na štvrtkovom pojednávaní súd vypočul obžalovaného Františka D. ml., Ladislav A. a Roland Sz. zatiaľ vypovedať odmietli.

Prokuratúra pripisuje starostovi Dolného Chotára Františkovi D, ktorý bol podľa obžaloby činný pre juhoslovenskú zločineckú skupinu sátorovcov, objednávku troch vrážd, z ktorých dve boli aj dokonané. Rovnako tri vraždy, z ktorých boli všetky dokonané, si podľa obžaloby objednal jeho syn František D. ml. Na objednávkach niektorých vrážd z rokov 2004 až 2013 sa podľa prokuratúry podieľali aj Ladislav A. a Roland Sz. V prípade obetí išlo o takzvané biele kone, prípadne osoby, s ktorými mali obžalovaní obchodné spory.

Otcovi so synom navyše prokuratúra pripisuje faktoringový podvod a Ladislav A. je stíhaný aj za prechovávanie pervitínu. Starostu spolu so synom a Ladislavom A. zadržala polícia v rámci akcie Valentín začiatkom roku 2019. Súd ich následne vzal do väzby. Roland Sz. bol v rámci procesu so skupinou sátorovcov v roku 2019 odsúdený na 18 rokov väzenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František DoraKatarína Kudjáková
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR