Pitva odhalila príčinu smrti speváka Georgea Michaela

George Michael
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Anglický spevák George Michael zomrel prirodzenou smrťou. Vyplýva to z výsledkov pitvy, ktoré zverejnil úrad koronera grófstva Oxfordshire. Podľa nich 53-ročný interpret skonal v dôsledku dilatačnej kardiomyopatie, ktorá spôsobuje natiahnutie a stenčenie srdcového svalu, čím dochádza k nedostatočnému prekrveniu tela.

Potvrdená bola uňho i myokarditída, teda zápal srdcového svalu a ďalšou zistenou chorobou u zosnulého umelca bola stukovatená pečeň, informovala spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na súdneho lekára Darrena Saltera.

Michael zomrel 25. decembra v jeho dome v Goring-on-Thames v Oxfordshire, pričom jeho manažér Michael Lippman následne vyhlásil, že interpret skonal na zlyhanie srdca. Predbežné výsledky pitvy príčinu smrti neodhalili, podľa polície k nej ale nedošlo za podozrivých okolností.

Spevákove ostatky budú teraz vydané jeho rodine. Predpokladá sa, že Michael bude pochovaný na cintoríne Highgate v severnom Londýne vedľa svojej matky Lesley, ktorá zomrela v roku 1997 na rakovinové ochorenie.

George Michael, vlastným menom Georgios Kyriacos Panagiotou, sa narodil 25. júna 1963 v Londýne. V roku 1981 založil spolu s Andrewom Ridgeleyem popové duo Wham!, ktoré sa preslávilo predovšetkým hitmi Last Christmas alebo Wake Me Up Before You Go-Go.

V roku 1987 sa Michael vydal na sólovú dráhu, pričom vydal štúdiovky Faith (1987), Listen Without Prejudice Vol. 1 (1990), Older (1996), Songs From The Last Century (1999), Patience (2004) či živú nahrávku Symphonica (2014).

Celosvetovo predal viac ako 100 miliónov kópií albumov. Medzi jeho najúspešnejšie single patria aj skladby ako napríklad Faith, Careless Whisper, A Different Corner, I Want Your Sex, One More Try, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. Elton John), Somebody To Love (feat. Queen), Jesus To A Child alebo Fastlove.

Magazín Billboard ho zaradil na 40. miesto rebríčka 100 najúspešnejších interpretov všetkých čias. Počas kariéry získal napríklad dve Grammy, tri BRIT Awards, štyri Ivor Novello Awards či tri American Music Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George Michael