Strana Šanca ponúka miesta na svojej kandidátke, oslovila Beblavého a Mihála

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viliam Novotný
Predseda strany Šanca Viliam Novotný. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) – Neparlamentná strana Šanca, ktorú vedie bývalý poslanec NR SR Viliam Novotný (pôsobil v SDKÚ-DS – poznámka SITA), ponúka v prípade predčasných parlamentných volieb na svojej kandidačnej listine miesta kandidátom strán TOSKA na čele s Richardom Rybníčkom, iniciatíve Progresívne Slovensko a skupine nezávislých poslancov NR SR okolo Miroslava Beblavého a Jozefa Mihála.

Ako informoval agentúru SITA Novotný, strana tým reaguje na krízu vo vládnej koalícii, ktorú vyvolal predseda SNS Andrej Danko vypovedaním koaličnej zmluvy. Aj keď Novotný si nemyslí, že by súčasná koalícia skončila.

„ Ak by však k tomu došlo, Šanca ponúka na svojej kandidátke miesta prípravným výborom trojice strán,“ uviedol Novotný s tým, že cieľom jeho strany vždy bolo a bude spájanie občianskych a demokratických síl, aby ani jeden pravicový hlas vo voľbách neprepadol.

Strana Šanca vznikla v roku 2015. Jej predsedníčkou bola Eva Babitzová. V roku 2016 však strana neuspela a do parlamentu sa nedostala. Na kongrese strany v Hriňovej sa 26. júna 2016 stal jej predsedom Viliam Novotný.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoEva BabitzováJozef MihálMiroslav BeblavýViliam Novotný
Firmy a inštitúcie Šanca