Pellegriniho strana Hlas-SD si na sneme zvolila predsedu a troch podpredsedov (video)

HLAS SD: Snem strany
Členovia strany Hlas-SD Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 28. novembra 12:04

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si na sobotňajšom ustanovujúcom sneme zvolila svoje vedenie.

Predsedom sa podľa očakávania stal expremiér Peter Pellegrini, ktorý bol jediným kandidátom na túto funkciu. „Urobím všetko preto, aby sa členovia, budúci členovia a podporovatelia strany nemuseli hanbiť za svojho predsedu,“ povedal Pellegrini na margo svojho zvolenia na tlačovej konferencii po ustanovujúcom sneme.

Podpredsedami strany sa stali Denisa Saková, Richard Raši a Erik Tomáš. Generálnym manažérom strany bude Matúš Šutaj Eštok.

Na chod strany prispievajú poslanci

Pellegrini tiež uviedol, že „ani len nesníval“ o tom, že ešte pred ustanovujúcim snemom bude strane Hlas-SD patriť v prieskumoch preferencií politických strán prvá priečka. V nateraz poslednom prieskume, ktorý vykonala agentúra Polis pre diskusnú reláciu TV Joj Na hrane, by vyhrala parlamentné voľby so ziskom 21,3 percenta.

Doplnil, že Hlas chce robiť takú politiku, aby sa zaňho nemusela hanbiť Slovenská republika. Podotkol, že sa budú vždy snažiť vystupovať odborne, vecne argumentovať a vnášať do politiky pokoj. „Budeme hlasom tých, ktorí potrebujú pomoc,“ zdôraznil.

HLAS SD: Snem strany
Nový predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie k výsledkom online ustanovujúceho snemu. Bratislava, 28. november 2020. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Pellegrini zdôraznil aj to, že strana nie je financovaná žiadnym oligarchom, ale bude financovaná transparentne. Poslanci Národnej rady SR, ktorí sú členmi Hlasu, majú podľa neho pravidelne každý mesiac prispievať na chod strany.

Hlas-SD bude mať šesť podpredsedov

Členov predsedníctva bude tvoriť 20 ľudí, podpredsedov má byť šesť. Na sneme, ktorý by mohol byť v marci, zvolia ďalších troch podpredsedov.

Pre pandémiu koronavírusu sa ustanovujúci snem konal online, ale ambíciou Hlasu je zvolať po prekonaní aktuálnej vlny pandémie klasický snem v jarných mesiacoch budúceho roka. Na tomto sneme zvolí strana ďalších podpredsedov, zvyšok predsedníctva a predstaví svoj politický program, v jadre ktorého bude stáť človek a jeho dôstojný život.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Hlas-SD 11. septembra. Na registráciu strany vyzbierali takmer 95-tisíc podpisov, pričom potrebných je ich podľa zákona aspoň 10-tisíc.

Video: Tlačová konferencia po ustanovujúcom sneme

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováErik TomášMatúš Šutaj EštokPatrícia Medveď MacíkováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMV Ministerstvo vnútra SR