Primátor Vallo zarobí 6048 eur, jeho plat sa stal terčom kritiky na sociálnych sieťach

Matúš Vallo
Bratislavský primátor Matúš Vallo. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

Bratislavskí mestskí poslanci chceli vyjadriť podporu práci, ktorú primátor Matúš Vallo vo svojej funkcii v hlavnom meste vykonáva a tak na poslednom zastupiteľstve najskôr navrhli zvýšenie platu o 40 percent, ale nakoniec návrh zmenili na 50 percent, ktorý aj schválili. Primátor Vallo bude tak mesačne zarábať 6 048 eur.

K práci nemali výhrady

Výška platu primátora sa však stala predmetom kritiky ľudí, predovšetkým na sociálnych sieťach.

Keď som do funkcie pred rokom nastúpil, určili mi pohyblivú odmenu vo výške 40 percent základného platu. Presne takú odmenu mal aj predchádzajúci primátor, keď začínal. Len neskôr mu ju znížili, keďže mali k jeho práci výhrady. Uznesenie zastupiteľstva, z ktorého niektorí citujete, hovorí o 50 percentách, ale nie oproti výške platu, ktorú som mal doteraz, ale o celkovej výške pohyblivej zložky platu,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti.

Základná a pohyblivá zložka

Plat primátora je zložený zo základnej a pohyblivej zložky platu. Poslanci mestského zastupiteľstva majú možnosť ohodnotiť prácu primátora aj tým, že na zastupiteľstve navrhnú zvýšiť alebo znížiť pohyblivú časť jeho platu.

Primátorovaniu venujem všetok svoj pracovný a drvivú väčšinu osobného času. Zvýšenie odmeny považujem za svoj záväzok voči mestu,“ dodal Vallo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dana ČahojováJán HrčkaMartin ChrenMatúš ValloMichal DrotovanRudolf KusýZuzana Aufrichtová