Spoločnosť Turkish Airlines spojí Košice s Istanbulom

Turkish Airlines
Generálny manažér Turkish Airlines pre Slovensko uviedol, že spolu s košickým letiskom na projekte pracovali vyše štyri roky. Foto: ilustračné, Thinkstock

KOŠICE 23. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Turkish Airlines v júni začne lietať z Košíc do Istanbulu. Informovali o tom predstavitelia tureckej leteckej spoločnosti v pondelok na tlačovej besede v Košiciach.

Ako uviedol viceprezident Turkish Airlines pre obchod v strednej Európe Faith Cigal, Košiciam prikladajú špeciálnu dôležitosť vzhľadom na ich strategický, kultúrny, obchodný a turistický význam. „Košice sú naša v poradí 293. destinácia. Sme veľmi radi, že dnes robíme veľký krok a spájame východné Slovensko so svetom,“ povedal Cigal.

Prvý let je naplánovaný na 16. júna

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letisko Košice Michael Tmej uviedol, že vítajú príchod nového silného partnera Turkish Airlines do Košíc. „Máme tak šancu dostať sa do celého sveta a na strane druhej celý svet sa cez jeden uzol môže dostať do Košíc,“ povedal Tmej.

Prvý let je naplánovaný na 16. júna s tým, že zo začiatku sa bude lietať trikrát týždenne – v utorok, štvrtok a piatok. Cena spiatočnej letenky Košice – Istanbul začína na úrovni 200 eur (vrátane všetkých poplatkov).

V rezervačných systémoch sa letenky Turkish Airlines z Košíc objavia už v pondelok. Turkish Airlines bude na linku nasadzovať rôzne typy lietadiel v závislosti od aktuálneho dopytu, najmä však lietadlá Boeing 737-800, Airbus A319 alebo A320.

Turkish Airlines lieta do takmer troch stoviek destinácii

Ako dodal Cigal, spoločnosť Turkish Airlines je oveľa viac ako len Istanbul, pretože má takmer tri stovky destinácií po celom svete a mnohé z nich budú prístupné s pohodlným pristúpením v Istanbule, napríklad Tel Aviv, Singapur, Bangkok, Johannesburg, či Los Angeles.

Levend Arisoy, generálny manažér Turkish Airlines pre Slovensko, doplnil, že spolu s košickým letiskom na projekte pracovali vyše štyri roky. „Verím, že vzhľadom na očakávaný dopyt na trhu budeme do konca roka lietať denne. Rátame, že naše služby budú využívať nielen obyvatelia z celého východného Slovenska, ale aj severovýchodného Maďarska, juhovýchodného Poľska a Zakarpatskej Ukrajiny,“ dodal.

Spoločnosť Turkish Airlines, ktorá je súčasťou leteckej aliancie Star, podľa prieskumu Skytrax lieta do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete s flotilou vyše tristo lietadiel. Spoločnosť nedávno oznámila rekordný čistý zisk za rok 2015 na úrovni 1,069 miliardy USD.

(1 EUR = 1,1306 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceTurkish Airlines