Sunak sľúbil Zelenskému ďalšiu pomoc, Briti pošlú Ukrajine vybavenie

Rishi Sunak, Volodymyr Zelenskyj
Britský premiér Rishi Sunak a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas ich stretnutia v Kyjeve (19. november 2022). Foto: archívne, SITA/ Ukrainian Presidential Press Office via AP.

Spojené kráľovstvo bude pokračovať v dlhodobej podpore Ukrajiny a pracuje na tom, aby „v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch poskytlo ďalšie vybavenie“. Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému to povedal britský premiér Rishi Sunak.

Dronové útoky

Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na prepis utorkového telefonického rozhovoru lídrov, ktorý poskytla Downing Street.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Lídri hovorili o odporných útokoch dronmi na Ukrajinu z posledných dní,“ uviedlo tlačové oddelenie Downing Street.

Dodatočné vybavenie

Premiér podľa neho ubezpečil, že Ukrajina môže počítať s pokračujúcou dlhodobou podporou zo strany Spojeného kráľovstva, „čo potvrdzuje aj nedávna dodávka viac ako tisíc protivzdušných striel“.

Podľa premiéra tiež pracujú na tom, aby v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch poskytli ďalšie vybavenie na zabezpečenie víťazstva Ukrajiny na bojisku.

Partneri zo Spoločných expedičných síl (JEF) tiež podľa Sunaka úzko spolupracujú na poskytnutí dodatočného vybavenia, o ktoré požiadala Ukrajina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rishi SunakVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie CNN