Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy

R Kelly
Americký spevák R. Kelly. Foto: SITA/AP

Americký spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí v jeho druhom federálnom procese. Ako referuje spravodajský web BBC, porota odsúdila 55-ročného Kellyho v šiestich z celkovo trinástich bodov obžaloby v súdnom prípade, ktorý v jeho rodnom Chicagu trval štyri týždne.

Sexuálne obrázky detí

Umelec, vlastným menom Robert Sylvester Kelly, bol v stredu uznaný vinným v troch bodoch obžaloby z navádzania neplnoletých na sex a v troch bodoch obžaloby z vytvárania sexuálnych obrázkov detí. Porota ho neuznala vinným z marenia spravodlivosti v súvislosti s jeho súdnym procesom v roku 2008, ktorý sa skončil oslobodzujúcim rozsudkom.

Verdikt prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo federálny sudca v New Yorku v júni odsúdil Kellyho na 30 rokov väzenia za vydieranie a obchodovanie so sexom. Na základe tohto rozsudku 55-ročný Kelly nebude mať nárok na prepustenie, kým nebude mať okolo 80 rokov.

Vodca nátlakovej skupiny

Na Kellyho navyše ešte čakajú dva súdne procesy týkajúce sa sexuálneho zneužívania – jeden v Minnesote a jeden na štátnom súde v Chicagu.

Vlani bol Kelly uznaný vinným z využitia jeho slávy na sexuálne zneužívanie žien a detí počas dvoch desaťročí. Bol vodcom násilnej a nátlakovej skupiny, prostredníctvom ktorej lákal ženy a deti na sexuálne zneužívanie, vykorisťoval ženy v rôznych amerických štátoch a vyrábal detskú pornografiu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe R. Kelly