Spaľovňa mŕtvych zvierat v Trnave nebude

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pes
Foto: SITA

TRNAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – Mesto Trnava nedá kladné stanovisko k zámeru vybudovať na okraji mesta zvieracie krematórium.

Podľa hovorcu trnavskej radnice Pavla Tomašoviča nie je umiestnenie podobného zariadenia na Modranskej ceste v súlade s územným plánom mesta.

Podnikateľka Romana Viskupičová mala v pláne vybudovať zariadenie na spaľovanie uhynutých domácich zvierat. „Je to v rozpore s územným plánom mesta a plánmi, ktoré v danom území samospráva má. V blízkosti sa uvažuje o bytovej výstavbe, preto tam podobné podnikateľské aktivity nemajú miesto,“ vysvetlil Tomašovič.

Viskupičová chcela zvieracie krematórium umiestniť v blízkosti poľnohospodárskeho družstva a farmy s koňmi. Okrem samotného spopolňovania zvieracích pozostatkov sľubovala aj dôstojné rozlúčky s uhynutými domácimi miláčikmi.

Pec na spaľovanie by podľa nej nespôsobovala väčšie znečistenie okolia, ako bežný kotol v rodinnom dome. Podobné krematóriá v Holandsku podľa jej skúseností bežne fungujú aj v obytných zónach. Na Slovensku je momentálne len jediné zariadenie tohto druhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať