Smer-SD zasadá v Prešove, snem už nevedie Pavol Paška

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pavol Paška
Podpredseda strany Smer-SD Pavol Paška. Foto: SITA/Jakub Julény

PREŠOV 10. decembra (WebNoviny.sk) – Snem Smeru-SD nevedie podpredseda strany Pavol Paška, ako bývalo zvykom, ale Peter Pellegrini. Paška však na snem prišiel a je členom pracovného predsedníctva. Na návrh Pellegriniho ako predsedajúcich snemu schválili delegáti Roberta Fica a Petra Pellegriniho.

Na úvod snemu si delegáti pripomenuli tých členov strany, ktorí počas posledného roka zomreli. Následne delegáti schválili program.

Končiaci podpredsedovia SMER-u Pavol Paška a Dušan Čaplovič by mali zostať pôsobiť v predsedníctve strany. Ako informoval delegátov na sneme predseda strany Robert Fico, Paška ani Čaplovič sa nebudú uchádzať o funkciu podpredsedov. Za ich doterajšiu prácu im poďakoval a zároveň oznámil, že obaja budú kandidovať za členov predsedníctva.

Dušana Čaploviča nahradí žilinský župan Juraj Blanár. Ten doteraz v strane od jej vzniku zastával funkciu žilinského krajského predsedu. Pavla Pašku nahradí minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji.

Predsedníctvo vo štvrtok odobrilo a delegáti na sneme majú schváliť vytvorenie politického odborného tímu, ktorý bude pripravovať programové smerovanie strany. Každý z jeho členov dostane do portfólia konkrétne oblasti. Tím povedie podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Budú v ňom aj ďalší doterajší podpredsedovia Peter Kažimír a Peter Pellegrini.

V tíme bude aj žilinský župan Juraj Blanár, predseda ústavnoprávneho výboru NR SR Robert Madej či poslanec NR SR Ján Podmanický. Z ministrov v odbornom tíme nebudú minister vnútra Robert Kaliňák, minister hospodárstva Peter Žiga a minister práce Ján Richter.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan ČaplovičJán PodmanickýJán RichterJuraj BlanárMarek MaďaričPavol PaškaPeter KažimírPeter PellegriniPeter ŽigaRobert FicoRobert KaliňákRóbert Madej
Firmy a inštitúcie SMER-SD