Flašíková Beňová sa na Facebooku vyjadrila k snemu Smeru-SD

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová Foto: SITA, Facebook - koláž WbN

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny,sk) – Ak aj po víkendovom sneme strany Smer-SD ostane podpredsedom minister vnútra Robert Kaliňák, pôjde v princípe o zbytočný personálny snem. Na svojom facebookovom profile to tvrdí europoslankyňa a spoluzakladateľka strany Monika Flašíková Beňová. Tvrdí, že „členská základňa a aj naši voliči a sympatizanti očakávali, že príde k zásadnejšej zmene“. Flašíkovej Beňovej takisto chýba aj nominácia ženy – podpredsedníčky.

Na sneme strany v Prešove má prísť k personálnym zmenám. Podpredsedu strany Dušana Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár. Vo funkcii skončí aj Pavol Paška a nahradí ho minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji.

„Ohlasované nominácie na posty podpredsedov sú však z môjho pohľadu menej ako kozmetickou úpravou. Okrem toho celkom jednoznačne chýba mne ako žene nominácia aspoň jednej podpredsedníčky – ženy. Aj na východnom Slovensku, aj v Žilinskom kraji ich máme a ich pracovitosť je minimálne porovnateľná či už s Petrom Žigom alebo Jurajom Blanárom. Je našou hanbou, že už roky ženu na tomto poste ako strana nemáme,“ napísala Flašíková Beňová s tým, že Slovensko nepatrí len mužom. „Je to aj krajina úspešných a často omnoho čestnejších a rovnejších žien,“ dodala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj BlanárMonika BeňováPavol PaškaPeter ŽigaRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SMER-SD