Smer-SD plánuje veľký protest proti vojnovým štváčom a Fico by rád odvolal aj viacerých ministrov

SMER SD: Aktuálne politické témy
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) uvažuje nad zvolaním veľkého protestného zhromaždenia. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico po tom, čo parlament neschválil program mimoriadnej schôdze k vážnym sociálnym dopadom, ktoré sa týkajú nežiadúceho vývoja cien potravín a základných potravinových komodít.

Dodávky ruského plynu a ropy

Zhromaždenie bude podľa šéfa Smeru-SD nasmerované „proti vojnovým štváčom, ako Čaputová, Heger, Korčok a ďalší“ a tiež proti zdražovaniu a pokusom vlády zastaviť dodávky ruského plynu a ropy na Slovensko.

Fico pripustil, že môže nasledovať aj odvolávanie ministrov na mimoriadnej schôdzi, kde by predstavili svoje návrhy proti zdražovaniu.

Smeráci pôjdu hlavne po Mikulcovi

Povedal, že Smer-SD sa bude orientovať na ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nom. OĽaNO). „V krátkom čase padne rozhodnutie,“ poznamenal.

Podľa Fica Smer-SD „pôjde“ v prvom rade po Mikulcovi za „škandalózne zmluvy“ v súvislosti s prechodom utečencov cez územie SR.

Fico upozornil, že sa zneužíva mimoriadna situácia a zákazky dostávajú priamym zadaním firmy, ktoré nemajú kapacity a skúsenosti na to, čo majú zabezpečiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoRoman MikulecSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie SMER-SD