SMER-SD: Dôvodov na odvolanie Radičovej pribúda

Radičová
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. mája (WEBNOVINY) – Strana Smer-SD odložila odvolávanie premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), na jej odchode z funkcie však naďalej pracuje. „Návrh sa spracúva, dokonca pribúdajú ďalšie dôvody, zvažujeme len vhodné načasovanie,“ povedal pre agentúru SITA šéf mediálneho odboru strany Erik Tomáš. Ako dodal, odvolávanie premiérky sa určite konať bude. Smer-SD pôvodne avizoval podanie návrhu na vyslovenie nedôvery premiérke hneď po veľkonočných sviatkoch, odvtedy už uplynuli takmer dva týždne.

Ešte dlhšie Smer-SD odkladá odvolávanie ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH), ktoré strana oznámila ešte v januári. Uhliarika opoziční politici obvinili z klientelizmu, keď mal v prípade vakcín proti pneumokokom podľa nich zvýhodniť firmu Pfizer, kde v minulosti pracoval. „Zbierame ďalšie závažné informácie,“ vysvetlil odloženie odvolávania Tomáš, rovnako ako pred niekoľkými mesiacmi.

Radičovú chce Smer-SD odvolať za to, že po kauze prenájmu budovy pre daniarov v Košiciach nezbavila funkcie ministra financií a svojho straníckeho kolegu Ivana Mikloša. Šéf daňového riaditeľstva Miroslav Mikulčík, nominovaný Miklošom, totiž podpísal nájomnú zmluvu bez elektronickej aukcie a navyše s firmou okresného šéfa SDKÚ-DS Ondrejom Ščurkom. Radičová to považovala za klientelizmus a žiadala Mikulčíkov odchod, čo Mikloš odmietal. Mikulčík napokon odišiel sám, vzápätí sa stal Miklošovým poradcom pre projekt UNITAS, teda zjednotenie výberu daní, cla a poistných odvodov .

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik TomášMiroslav Mikulčík
Firmy a inštitúcie Daňové riaditeľstvo SR