Slovensko v očkovaní podľa Takáča zaostáva, pri nákupe vakcín by sa pozeral aj na východ k Rusku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vakcína, liek, striekačka, ihla
Foto: ilustračné, www.istockphoto.com

O prípadnom zabezpečení ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je možné diskutovať len vtedy, že by bola dohoda na európskej úrovni. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedal koaličný poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí). Momentálne je v súvislosti s pandémiou podľa Kollára prioritou zabezpečiť, aby fungovalo všetkých 79 očkovacích centier.

„Máme v tejto chvíli nakontrahovaný dostatočný počet vakcín na to, aby sme zaočkovali, mám pocit 70 až 80 percent populácie, čo keby sa podarilo v horizonte roka, by bolo fajn, keby sa to podarilo skôr, ešte lepšie,“ zdôraznil Kollár.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa opozičného poslanca Richarda Takáča (Smer-SD) Slovensko v oblasti očkovania za okolitými krajinami zaostáva. „Európska únia objednala určitý počet vakcín. Niektoré krajiny, ako napríklad Bulharsko, Portugalsko, Grécko, si svoje množstvá nevyčerpali a ostali v rámci trhu voľné. Krajiny ako Nemecko a Francúzsko to hneď vykúpili,“ povedal Takáč. Doplnil, že on osobne podporuje aj prípadný nákup ruskej vakcíny, „Ja osobne som za to, aby sme sa pozreli aj na východ,“ dodal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav KollárRichard Takáč