Slovensko má v Spojených štátoch amerických silného spojenca, ubezpečil Lloyd premiéra Hegera

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Lloyd Austin, Eduard Heger
Americký minister obrany Lloyd Austin a slovenský premiér Eduard Heger. Bratislava, 17. marec 2022. Foto: SITA/Úrad vlády SR.

Slovensko má v Spojených štátoch amerických silného spojenca, ubezpečil počas štvrtkového stretnutia v Bratislave premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) americký minister obrany Lloyd Austin. Spojené štáty v prípade útoku okamžite prídu na pomoc a ochránia slovenských občanov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa premiéra sú tieto slová v čase, keď Rusko agresívne napadlo nášho východného suseda, veľmi dôležité. Napísal o vo svojom profile na sociálnej sieti. „Cením si záväzok našich spojencov zvýšiť bezpečnosť Slovenska. Už v najbližších dňoch k nám príde z USA technika potrebná na zvýšenie našej obranyschopnosti,“ skonštatoval premiér.

Austin a Heger spolu hovorili aj o pomoci Ukrajine, ktorú Slovensko poskytuje a bude v tom ďalej pokračovať. „Musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina nepadla do rúk Vladimira Putina,“ zdôraznil po stretnutí predseda vlády.

Doplnil, že slovenská vláda je ochotná poskytnúť aj vojenskú techniku, ale len za podmienok, že to neohrozí bezpečnosť Slovenska.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard HegerLloyd Austin III.Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti