Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Médiá, Slovensko, rebríček, sloboda tlače
Foto: koláž SITA webnoviny, www.facebook.com

Slovensko zaznamenalo v aktuálnom celosvetovom rebríčku slobody tlače posun o desať miest v porovnaní s uplynulým rokom.

Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

Veľké povzbudenie

Vlani sme sa umiestnili na 27. mieste, v súčasnosti Slovensko figuruje na 17. priečke. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry SR.

„Postup Slovenska v rebríčku slobody tlače o desať miest oproti minulému roku je pre nás veľkým povzbudením,“ uviedla šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Dodala, že ministerstvo kultúry spolu s rezortom vnútra a rezortom spravodlivosti v tejto oblasti spolupracujú a snaha o zlepšenie mediálneho prostredia na Slovensku je ich prioritou.

„Ctíme si princípy demokracie a záleží nám na tom, aby žurnalistika na Slovensku bola objektívna a nezávislá a aby sa novinári a novinárky mohli cítiť bezpečne,“ dodala Milanová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Diskusia o slobode médií

Rezort kultúry zároveň informoval, že Milanová v stredu odcestovala na pracovnú cestu do Paríža, v rámci ktorej absolvuje stretnutie s predstaviteľmi organizácie Reportéri bez hraníc.

Naplánované má taktiež stretnutie s francúzskou ministerkou kultúry Rimou Abdul Malak. Témou ich diskusie má byť aktuálny stav Európskeho aktu o slobode médií.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Natália Milanová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiReportéri bez hraníc (RSF)