Slovenskí hasiči opäť odišli pomáhať Grécku, v boji s požiarmi využijú 14 vozidiel (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MV SR: Slovensko poslalo pomoc Grécku
Slovensko včera vyslalo do Grécka 39 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z modulu GFFF-V (modul pozemného hasenia lesných požiarov) z celého Slovenska so 14-timi kusmi hasičskej techniky. Slovensko reagovalo na žiadosť Grécka, ktoré aktivovalo mechanizmus Únie v oblasti civilnej ochrany a požiadalo o vyslanie troch modulov pozemného hasenia s využitím vozidiel na pomoc s hasením lesných požiarov. Bratislava, 23. august 2023. Foto: SITA/MV SR/Vladimír Benko
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 23. augusta, 10:53

Pomáhať gréckym kolegom v boji s lesnými požiarmi v utorok odišlo 39 príslušníkov modulu pozemného hasenia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako na utorkovom brífingu uviedol prezident HaZZ Pavol Mikulášek, slovenskí hasiči budú nasadený v lokalite blízko tureckých hraníc. V boji s požiarmi v Grécku využijú celkovo 14 zásahových vozidiel.

„Predpokladáme nasadenie, a taká požiadavka bola zo strany Grécka, že sa bude jednať o nasadenie zhruba 10-dňové,“ povedal Mikulášek s tým, že charakter požiaru, aký momentálne sužuje Grécko, naši hasiči už poznajú. „Žiadnym spôsobom nebudeme podceňovať situáciu ani tentokrát,“ doplnil Mikulášek.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Slovenskí hasiči už tento rok v Grécku zasahovali. Konkrétne bojovali s lesnými požiarmi na ostrove Rodos.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol Mikulášek
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor