Slovenskí hádzanári nestačili Maďarom v príprave na ME

Hadzana
Zľava: Gabriel Vadkerti - hráč slovenského družstva strieľa na bránu počas zápasu v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Poľskom v rámci podujatia JUB Vianočný pohár 2011. Trnava, 21. december 2011. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

VESZPRÉM 4. januára (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentácia hádzanárov podľahla v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí vo Veszpréme domácemu Maďarsku 24:33 (14:17).

Slovákom sa v rámci prípravy na európsky šampionát nepodarilo odplatiť súperovi decembrovú prehru 25:29 z Vianočného pohára v Nových Zámkoch.

Z Veszprému sa zverenci trénera Zoltána Heistera presunú do chorvátskeho Osijeku, kde sa od piatka do nedele (6. – 8. 1.) predstavia na medzinárodnom turnaji mužov Croatia Cup 2012 v konkurencii Švédska, Iránu a domácej reprezentácie. Podujatie bude generálkou pred účasťou na ME 2012 v Srbsku (15. – 29. 1.).

Výsledok – prípravný zápas – streda:

Maďarsko – Slovensko 33:24 (17:14)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Putera, Kovačin – Petro 1, Kopčo 3, Mazák, Dudáš, M. Straňovský 5/2, Antl 2/2, Kasagranda 1, T. Urban 1, D. Valo 1, Kukučka, L. Tarhai ml. 2, Szabó, Rábek 8, Mikéci, P. Hruščák, Ľ. Ďuriš

pok. hody: 2/2 – 4/4, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali: Dobrovits a Tájok (obaja Maď.), 3000 divákov

I. polčas

HÁDZANÁ: Slovensko - Čierna Hora 36:21

Slováci mali dobrý vstup do zápasu.

Napriek skorému vylúčeniu Petra vyhrali dvojminútové oslabenie 3:1 a vzápätí zvýšili v 6. min na 4:1.

Hoci na začiatku druhej desaťminútovky Cszászár vyrovnal na 5:5, zverenci kouča Heistera odpovedali dvoma gólmi. Maďari však otočili priebeh ešte v I. polčase. Po štvrťhodine hry sa prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia (8:7), ktoré po ďalších stratách lôpt slovenského tímu bolo v 19. min už štvorgólové (12:8). Slováci potom znížili na 13:15 a na polčasovú prestávku odchádzali za nepriaznivého stavu 14:17.

II. polčas

Aj po zmene strán začali lepšie reprezentanti SR, keď Antl z pokutového hodu upravil na 16:17. Domáci však šnúrou štyroch gólov získali potom dovtedy najvýraznejší náskok (22:17 v 39. min). V 43. min síce novozámocký kanonier Rábek znížil na 20:23, ale desať minút pred koncom už bol rozdiel v skóre šesťgólový (21:27). Maďari napokon svoje víťazstvo ešte zvýraznili na konečných 33:24.

Zoltán Heister (tréner SR): „V prvom polčase sme hrali dobre, držali sme s domácimi krok. Po zmene strán nám viazla súhra v útoku, ani v obrane to nebolo ideálne. Naše straty lôpt trestali Maďari gólmi z rýchlych protiútokov, ich víťazstvo je zaslúžené. Pochvalu si zaslúži Rábek. Z chýb, ktorých sme sa dopustili sa musíme poučiť a v ďalších zápasoch vyvarovať.“