Slovenskí hádzanári skončili na Vianočnom pohári druhí

Hadzana
Zľava: Gabriel Vadkerti - hráč slovenského družstva strieľa na bránu počas zápasu v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Poľskom v rámci podujatia JUB Vianočný pohár 2011. Trnava, 21. december 2011. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

HLOHOVEC 22. decembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hádzanári zakončili svoje vystúpenie na medzinárodnom turnaji štyroch krajín JUB Vianočný pohár 2011 víťazstvom, keď vo štvrtkovom stretnutí si v Hlohovci poradili s Českom 31:24 (15:13).

Zverenci trénera Zoltána Heistera sa vďaka dvojbodovému zisku udržali v tabuľke na konečnej 2. priečke.

Víťazmi turnaja sa bez zaváhania stali ôsmykrát Maďari. Reprezentanti SR sa najbližšie zídu v pondelok 26. decembra, pričom v príprave na januárové majstrovstvá Európy mužov v Srbsku (15. – 29. 1. 2012) absolvujú kondično-regeneračný blok.

Výsledky – štvrtok (Hlohovec):

Slovensko – Česko 31:24 (15:13)

Zostava a góly SR: Kovačin, Žernovič – Kopčo, Dudáš 1, Adamčík, Antl 6/2, Szapu 3, Kasagranda, G. Vadkerti 3, Rábek 12/3, Mikéci 1, P. Hruščák 2, Ľ. Ďuriš, Michal Urban 1, Kucharík 2

Najviac gólov za Česko: Sobol 5/2, Hrstka 5/3

Pok. hody: 5/5 – 7/6, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 1000 divákov

Maďarsko – Poľsko 38:24 (14:12)

I. polčas

Úvodné minúty patrili slovenskému tímu, ktorý prvú päťminútovku vyhral vďaka gólom tria Novozámčanov (Szapu, Rábek, Mikéci) 4:1. O šesť minút neskôr však už bolo vyrovnané (5:5), vzápätí český hráč Prešova Hrstka poslal svoje družstvo do vedenia z pokutového hodu. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa tímy naťahovali o každý gól. Až v jeho závere Slováci, ktorých strelecky potiahol Rábek (8 gólov v úvodnom dejstve), ušli svojmu súperovi na 15:12, ale tesne pred prestávkou Česi znížili na 13:15.

II. polčas

Vstup do druhej časti vyšiel zverencom Heistera, ktorí za deväť minút zvýšili svoje vedenie na 21:14 a získali rozhodujúci náskok. V zostávajúcom čase už s prehľadom kontrolovali vývoj a napokon zvíťazili 31:24.

Hlasy:

Zoltán Heister (tréner SR): „Chalani si dnešný zápas vychutnali. Vyhrali sme o sedem gólov, potešili divákov, ktorí nás za výkon odmenili potleskom, takže môžeme byť spokojní. Nám nešlo na turnaji o umiestnenie, ale o to, aby sa hráči prichádzajúci do úvahy pre ME dostali do formy. Z tohto pohľadu splnili zápasy svoj účel, čo ma teší.“

Ladislav Kovačin (brankár SR): „Začali sme nervózne, ale nenechali sme sa zlomiť. Česi sú rýchli a behaví, my sme sa im však dokázali prispôsobiť a trpezlivou hrou v útoku sme rozhodli dnešný zápas.“

Tabuľka:

1. Maďarsko 3 3 0 0 100:74 6

2. Slovensko 3 2 0 1 94:88 4

3. Poľsko 3 1 0 2 92:108 2

4. Česko 3 0 0 3 81:97 0

Prehľad doterajších víťazov turnaja o Vianočný pohár, resp. Novoročného turnaja: