Slováci za polrok poslali 1,5 miliardy SMS správ, pretelefonovaných minút je ešte oveľa viac

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Telefón, SMS
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Slovenska v druhej polovici minulého roka pretelefonovali cez mobilné telefóny 5,1 miliardy minút.

Viac ako polovica týchto hovorov pritom smerovala do vlastnej mobilnej siete. Vyplýva to z dát, ktoré Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) poskytli mobilní operátori.

Odoslaných 1,5 miliardy SMS správ

V rámci vlastnej mobilnej siete sa totiž uskutočnilo 54 % hovorov, 39 % išlo ku konkurenčným operátorom, 3 % pretelefonovaného času tvorili medzinárodné hovory a 4 % volania na slovenské pevné siete.

Koľko SMS správ mesačne odošlete?

Ľudia na Slovensku zároveň v druhom polroku minulého roka rozoslali 1,5 miliardy krátkych textových správ SMS a 44,8 milióna MMS správ.

Komunikácia zo zahraničia

Intenzívna je na Slovensku aj komunikácia zo zahraničia. V slovenských mobilných sieťach bolo totiž v druhom polroku ukončených 2,1 miliardy minút hovorov, 751,4 milióna SMS správ a 14,5 milióna MMS správ z inej zahraničnej mobilnej alebo pevnej siete.

V druhom polroku vlaňajška pritom mobilní operátori evidovali na Slovensku zhruba 7,7 milióna SIM kariet. Z toho približne 6,2 mil. aktívnych SIM kariet bolo používaných na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby.

Väčšinu, 4,1 milióna SIM kariet, tvorili aktívne karty uhrádzané následne fakturáciou, predplatených SIM kariet evidovali operátori zhruba 2,1 milióna. Na iné účely ako na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby slúžilo zhruba 1,4 mil. aktívnych SIM kariet.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať