Slováci sa ani po desaťročiach nevyliečili z kremeľskej propagandy, už čoskoro však EÚ „dopletie bič“ na trollov a konšpirátorov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Martin Klus
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) konštatuje, že Slovensko ešte stále „nie je vyliečené z choroby menom kremeľská propaganda“.

Bič na trollov a konšpirátorov

V porovnaní s Českou republikou sa Slováci omnoho menej stotožňujú s tým, že sú súčasťou informačnej vojny vedenej režimom ruského prezidenta Vladimira Putina.

Klus vo svojom profile na sociálnej sieti konštatuje, že Európska únia (EÚ) už dopletá bič na internetových trollov a konšpirátorov.

Nelegálny obsah či dezinformácie

„Na tento problém sa snažím upozorňovať dlhodobo, a to aj na európskej úrovni. A preto ma teší, že vyjednávači Európskeho parlamentu a Rady EÚ, združujúcej členské štáty Únie, sa nedávno predbežne dohodli na novom zákone o digitálnych službách,“ povedal Klus.

Doplnil, že táto dôležitá právna norma má zaistiť prísnejšiu reguláciu online platforiem, väčšiu ochranu spotrebiteľov a rýchlejšie odstraňovanie nelegálneho obsahu z internetových platforiem, vrátane nenávistných prejavov, škodlivých dezinformácií a vojnovej propagandy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Martin KlusVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR