Slováci sa na góly nenapracovali, sami sme im ich darovali. Tréner reprezentácie Walesu sa ospravedlnil fanúšikom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FUTBAL: Prípravný zápas Slovensko - Wales
Lukáš Haraslín zo Slovenska (v pravo vzadu) počas prípravného medzištátneho zápasu výberov mužov na EURO 2024 medzi Slovensko - Wales. Trnava, 9. jún 2024. Foto: SITA/Martin Havran.
Tento článok pre vás načítala AI.

Tréner waleskej futbalovej reprezentácie Rob Page sa ospravedlnil fanúšikom za nedeľňajšiu prehru jeho tímu 0:4 v prípravnom zápase v Trnave s výberom domáceho Slovenska.

Štyridsaťdeväťročný kormidelník zároveň priznal, že jeho zotrvanie vo funkcii aj po júnovom asociačnom termíne je v rukách kompetentných vo vedení zväzu.

Tlak na kouča narastá

Walesania výsledkom ani hrou neoslnili nielen na slovenskej pôde, ale aj vo štvrtok v Portugalsku pri bezgólovej remíze s reprezentáciou Gibraltáru. Ten je v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) až na 201. priečke.

Tlak na kouča waleského výberu narastá od svetového šampionátu v Katare 2022, na ktorom jeho zverenci v základnej B-skupine získali iba bod a v konkurencii výberov Anglicka, USA a Iránu obsadili poslednú 4. priečku.

Úspech Walesanom nepriniesol ani boj o Euro 2024, keďže v play-off prehrali s Poliakmi po penaltovom rozstrele a nepostúpili do Nemecka.

Ospravedlnil sa im

„Piskot našich divákov v Trnave chápem, veď sám som fanúšik. Po skončení zápasu som sa spoločne s hráčmi išiel s našimi priaznivcami rozlúčiť, chalanom som povedal, že to zoberiem na seba. Ospravedlnil som sa im. Ich podpora bola enormná, o to je daný výsledok viac frustrujúci,“ povedal podľa webu walesonline.co.uk. kouč, ktorý vedie reprezentáciu Walesu od roku 2020 a prehra v Trnave bola najvyššia, akú pod jeho taktovkou utrpeli hráči Walesu.

„Ak sa kompetentní rozhodnú, že nie som tým správnym človekom na to, aby som mohol viesť tento tím, tak to budem akceptovať. Aj súboj na Slovensku nám však ukázal, že máme k dispozícii viacero mladých hráčov s perspektívou,“ doplnil Page.

Chýbali im viaceré opory

Wales pod Tatry skutočne pricestoval bez viacerých opôr či skúsenejších futbalistov. Z rôznych dôvod absentovali napríklad Ben Davies, Chris Mepham, Connor Roberts, Joe Rodon, Neco Williams, Aaron Ramsey, David Brooks či Harry Wilson.

„Slováci sa na góly nenapracovali, sami sme im ich darovali. Neberte to ako výhovorku, ale Slovensko sa už niekoľko dní pripravuje na európsky šampionát. Boli spolu v kempe dlhé týždne, sú konsolidovanejší, pričom niektorí naši chlapci hrali ešte pred pár dňami zápasy. Pred prvým prípravným duelom sme mali iba dve tréningové jednotky,“ argumentoval bývalý obranca Sheffieldu United či Coventry City.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia