Slafkovský na svetovom šampionáte získal striebro. Nebyť trestných sekúnd, mohol mať zlato

Alexander Slafkovský, vodný slalom

Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský vybojoval striebornú medailu v nedeľňajších pretekoch kanoistov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu.

Beňuš skončil piaty

Vo finále dosiahol čas 102,23 s, za „zlatým“ domácim reprezentantom Siderisom Tasiadisom zaostal o 1,18 s. Nebyť štyroch trestných sekúnd, Slafkovský by získal zlato.

Tretí skončil ďalší Nemec Franz Anton (+1,61 s), ktorý bol najrýchlejší v semifinále. Druhému Slovákovi vo finále Matejovi Beňušovi nestačila na cenný kov ani čistá jazda. S časom 103,30 s a mankom 2,25 s na Tasiadisa napokon obsadil konečnú 5. priečku.

Najlepšie sa darilo Paňkovej

Medzi kanoistkami sa majsterkou sveta stala domáca reprezentantka Andrea Herzogová. Triumfovala o 92 stotín sekundy pred Austrálčankou Jessicou Foxovou, a to napriek tomu, že zaznamenala dotyk na 14. bránke. Herzogová vo finále nečelila žiadnej z tria slovenských kanoistiek, ktoré nepostúpili zo semifinále.

Najlepšie sa v ňom darilo Zuzane Paňkovej, ktorá skončila osemnásta, keď za najrýchlejšou v semifinále, Austrálčankou Jessicou Foxovou, zaostala o 13,98 s. Soňa Stanovská obsadila 20. miesto (+15,62 s) a Emanuelu Luknárovú klasifikovali na 23. pozícii (+16,76 s).

Viac k osobe Alexander SlafkovskýEmanuela LuknárováMatej BeňušSoňa StanovskáZuzana Paňková