Skupina Chiesi oznamuje vytvorenie novej globálnej divízie pre zriedkavé ochorenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Logo_chiesi.jpg
Foto: Chiesi
  • Špecializovaná divízia so zameraním na výskum a vývoj liečiv pre zriedkavé a mimoriadne zriedkavé ochorenia je dôkazom záväzku skupiny Chiesi budovať svetlejšiu budúcnosť pre pacientov.
  • Špecializovaná globálna divízia využije všetky zdroje skupiny Chiesi na podporu komunít pacientov so zriedkavými ochoreniami. Na začiatku sa zameria najmä na metabolické lyzozómové ochorenia, hematológiu a oftalmológiu.

Chiesi Farmaceutici S.p.A., medzinárodná farmaceutická spoločnosť so zameraním na výskum (skupina Chiesi), dnes oznámila vytvorenie globálnej divízie pre zriedkavé ochorenia, novej organizačnej jednotky, ktorá bude mať k dispozícii všetky zdroje skupiny Chiesi umožňujúce sústrediť  mimoriadne úsilie na pokročilý výskum a vývoj nových liečiv pre zriedkavé a mimoriadne zriedkavé ochorenia. Ústredie divízie bude sídliť v Bostone, štát Massachusetts. Spočiatku sa zameria na výskum a vývoj liečiv na metabolické lyzozómové choroby a zriedkavé hematologické a oftalmologické ochorenia.

„Chiesi má za sebou dlhú a úspešnú históriu objavovania, vývoja a uvádzania na trh inovatívnych terapií riešiacich terapeutické potreby pacientov so zriedkavými ochoreniami. Globálna divízia Chiesi pre zriedkavé ochorenia je vykročením na úplne novú úroveň – opätovne takto sústredíme a posilňujeme naše úsilie o podporu jednotlivcov a rodín trpiacich zriedkavými ochoreniami na celom svete,“ vyjadril sa Giacomo Chiesi, riaditeľ divízie Chiesi pre zriedkavé ochorenia. „Divíziu oficiálne otvárame pred konferenciou WORLDSymposium, jedným z najvýznamnejších každoročných podujatí zameraných na zriedkavé ochorenia.  Tešíme sa, že sa počas nej stretneme s množstvom členov komunity zameranej na metabolické lyzozómové ochorenia a iné zriedkavé ochorenia, aby sme im mohli komunikovať nádeje a ciele našej novej divízie a identifikovať príležitosti na spoluprácu vo výskume a zastupovaní pacientov.“

Na vybraných trhoch mimo USA skupina Chiesi ponúka prípravky na liečbu metabolických lyzozomálnych ochorení – alfa manosidózy a neuropatickej cystinózy. Spoločnosť buduje a ponúka škálu inovatívnych terapií na liečbu lyzozomálnych ochorení ako aj ďalších zriedkavých ochorení.

V roku 2018 spoločnosť Chiesi získala práva na predaj pegunigalsidázy alfa (alebo PRX-102) v Spojených štátoch amerických; v súčasnosti je predmetom výskumu možnej liečby Fabryho choroby. PRX-102 sa v súčasnosti hodnotí v klinických štúdiách fázy 3; účinnosť a bezpečnosť PRX-102 v tejto indikácii ešte neboli prehodnotené ani schválené americkým úradom pre potraviny a liečivá FDA. Vo februári 2019 sa Chiesi stala členom Podnikovej rady Národnej organizácie pre zriedkavé ochorenia (NORD).

„Veľmi nás povzbudila odozva terapeutických komunít a zástupcov pacientov na založenie globálnej divízie Chiesi pre zriedkavé ochorenia. Vynaložíme maximálne úsilie, aby sme dosiahli rýchly pokrok v našich výskumných a vývojových programoch a boli aktívnym partnerom v podpore pacientov a ich rodín,“ zdôraznil pán Chiesi a dodal: „existuje viac ako 7 000 zriedkavých ochorení a na väčšinu z nich nie je k dispozícii žiaden liek. Sme veľmi radi, že môžeme ponúknuť desaťročia skúseností Chiesi v oblasti vývoja liečiv zo zameraním sa na pacientov a v nadchádzajúcich rokoch tak prispieť k pozitívnej zmene v liečbe mnohých zriedkavých ochorení. Pacienti sú začiatkom ako aj cieľom našej cesty.“

O divízii Chiesi pre zriedkavé ochorenia

Globálna divízia Chiesi pre zriedkavé ochorenia je organizačnou jednotkou založenou vo februári 2020 so zameraním na výskum a vývoj liečby zriedkavých a mimoriadne zriedkavých ochorení. Globálna divízia bude vďaka spolupráci so skupinou Chiesi využívať všetky zdroje a možnosti našej globálnej siete a prinášať nové inovatívne možnosti liečby pre ľudí trpiacich zriedkavými ochoreniami, z ktorých mnohí majú prístup len k obmedzeným možnostiam liečby alebo pre nich zatiaľ žiadne možnosti neexistujú. Divízia bude zároveň pôsobiť ako partner globálnych lídrov v oblasti zastupovania pacientov, výskumu a starostlivosti o pacientov.

O skupine Chiesi

Chiesi Farmaceutici so sídlom v talianskej Parme je medzinárodnou farmaceutickou skupinou so zameraním na výskum, ktorá pôsobí vo farmaceutickou priemysle už takmer 85 rokov a je zastúpená v 29 krajinách sveta. Chiesi sa zameriava na výskum, vývoj a uvádza na trh inovatívne lieky v oblasti respiračnej medicíny, špecializovanej medicíny a liečby zriedkavých chorôb. Jej výskumno-vývojová organizácia má ústredie v Parme (Taliansko) a v súčinnosti s ďalšími kľúčovými skupinami pre výskum a vývoj vo Francúzsku, USA, Spojenom kráľovstve a Švédsku realizuje predklinické, klinické a registračné programy Chiesi. Chiesi zamestnáva takmer 6 000 pracovníkov. Skupina je držiteľom certifikácie B Corp. Ďalšie informácie nájdete na www.chiesi.com.

Kontaktné osoby pre médiá

Slovensko

PharmDr. Martin Višňanský, MBA, PhD, MSc
General Manager Chiesi Slovakia s.r.o.
m.visnansky@chiesi.com
Mobil: 00421-907-880-953
Tel.: 00421-2-59-30-00-60

International

Valentina Biagini
Senior Group Communication Manager, Chiesi Group
Tel. – +39 348 7693 623
E–mail: v.biagini@chiesi.com

Jenna Urban
Berry & Company Public Relations
Tel. – 1 212 253 8881
E-mail – jurban@berrypr.com

Inzercia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať