Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Jachta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Chorvátska polícia v piatok predviedla na výsluch niekoľko ľudí v súvislosti s októbrovým zmiznutím luxusnej jachty z prístavu v Jadranskom mori, kde ju zadržiavali v rámci medzinárodných sankcií uvalených z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu.

Zmiznutie 35-metrovej jachty Irina Vu z prístavu na ostrove Murter si len nedávno všimli miestne médiá. Jachta údajne odplávala do Turecka a na jej miesto v murterskom prístave priplávala ďalšia loď.

Incident vyvolal verejnú kritiku chorvátskych úradov. Luxusné plavidlo bolo jedným z piatich, ktoré v Chorvátsku skonfiškovali, pretože patrili ruským oligarchom napojeným na Kremeľ a vzťahovali sa na nich medzinárodné sankcie.

Chorvátska vláda medzičasom vymenila úradníkov zodpovedných za pobrežnú bezpečnosť a prístav Murter. Zároveň zintenzívnila monitorovanie zvyšných jácht.

Chorvátska štátna televízia HRT uviedla, že zmiznutá jachta mala hodnotu približne päť miliónov eur. HRT v piatok informovala, že patrila rodine ruského oligarchu s úzkymi väzbami na ruského vodcu Vladimira Putina.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia