Skautov z medzinárodného jamboree evakuuje viac ako tisícka autobusov, takúto situáciu zažívajú prvýkrát za 100 rokov

skauting
Slovenskí skauti sa musia evakuovať autobusmi pred blížiacou sa búrkou Khanun. Foto: Slovenský skauting, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako tisícka autobusov odváža skautov z medzinárodného jamboree pred blížiacou sa tropickou búrkou Khanun. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého so sprievodom autobusov pomáhajú vrtuľníky a policajné autá.

Kritika organizácie a zariadení

Hrozba v podobe búrky pritom prišla len niekoľko dní po tom, ako museli stovky účastníkov ošetriť pre ťažkosti spôsobené teplom.

Svetové skautské jamboree v Saemangeume, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 40-tisíc mladých ľudí zo 155 krajín, bolo od začiatku poznačené chorobami a kritikou jeho organizácie a zariadení.

Horúčavy a búrka

Je to prvý raz za viac ako 100 rokov konania svetových skautských jamboree, keď musíme čeliť takýmto zložitým problémom,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení Ahmad Alhendawi zo Svetovej organizácie skautského hnutia. Podujatie malo podľa neho „veľkú smolu v súvislosti s bezprecedentnými horúčavami“ a prichádzajúcou búrkou.

Konvoj autobusov začal v utorok o 9:00 miestneho času presúvať skautov zo Saemangeumu do vnútrozemia vrátane Soulu a okolitej provincie Kjonggi.

Juhokórejský prezident v súvislosti s riešením situácie skrátil svoju dovolenku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom