Silný vietor a dážď narobili škody v Prešovskom i Trenčianskom kraji, hasiči mali najviac práce v Petkovciach (foto)

Hasiči
  • aktualizované 6. augusta 11:47

Hasiči v Prešovskom kraji mali vo štvrtok večer a počas noci niekoľko výjazdov v súvislosti s výdatnými zrážkami a silným vetrom.

Najviac práce mali v Petkovciach (okr. Vranov nad Topľou), kde tornádo vo štvrtok strhlo a poškodilo strechy na štyroch rodinných domoch a strhlo elektrické vedenie.

Pomáhali aj v ďalších obciach

Večer na mieste zasahovala až dvadsiatka hasičov, ktorí odstraňovali popadané stromy a časti striech z ciest a prekrývali poškodené strechy plachtami.

Hasiči pomáhali aj v obce Kvakovce (okr. Vranov nad Topľou) a situáciu monitorovali aj v Poprade. Spadnuté stromy odstraňovali v obci Obručné (okr. Stará Ľubovňa) a v Prešove na Ďumbierskej ulici.

Agentúru SITA o tom informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Na západe ostraňovali stromy

V súvislosti s pretrvávajúcim daždivým počasím zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji počas štvrtka celkom 9-krát. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

„Hasiči predovšetkým odstraňovali spadnuté a vyvrátené stromy z ciest a odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a dvorov rodinných domov. Celkovo v rámci Trenčianskeho kraja zasahovalo v súvislosti s počasím 29 príslušníkov HaZZ a do akcie bolo nasadených spolu 10 kusov hasičskej techniky,“ uviedol Petrík.

Stromy z ciest odstraňovali hasiči napríklad v Červenom Kameni (okres Ilava) a v obciach Krajné, Brezová pod Bradlom a Podkylava v Myjavskom okrese. Následky vyliatia miestneho potoka pomáhali likvidovať v obci Timoradza (okres Bánovce nad Bebravou).

Hasiči
Tornádo v Petkovciach na domoch strhlo a poškodilo strechy. Foto: www.facebook.com
Hasiči, počasie, padnutý strom
Hasiči mali najviac práce v Petkovciach. Foto: www.facebook.com
Hasiči, padnutý strom, počasie
Počasie napáchalo škody hlavne v Prešovskom kraji. Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Prezídium Hasičského a záchranného zboru