Sieť je lídrom opozície, SNS a Most by mali po 15 kresiel

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sieť
Martin Fedor nemá žiadne informácie, ktoré by spochybňovali fungovanie Siete a jej financovanie. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 34,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS pre denník SME.

Agentúra prieskum robila v dňoch 6. až 14. februára formou osobného dopytovania na vzorke 1 005 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Agentúra sa respondentov pýtala otázku: „V marcových parlamentných voľbách bude kandidovať 23 politických strán a hnutí. Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?

Na druhom mieste skončila strana Sieť so ziskom 14 percent hlasov. Nasledujú SNS (8,7 %), Most-Híd (8,2 %), KDH (7,0 %), OĽaNO-NOVA (6,1 %) a SaS (5,5 %). Pred bránami parlamentu by ostali strany Sme rodina – Boris Kollár (4,2 %), SMK (3,5 %), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (2,1 %), ŠANCA (1,6 %), SDKÚ-DS (1,0 %), a SKOK! (1,0 %). Spomedzi ostatných kandidujúcich strán by každá získala menej ako jedno percento hlasov.

Na základe výsledkov volieb by si strany zastúpené v parlamente rozdelili mandáty nasledovne: Smer-SD by získal 62 kresiel, Sieť 25, SNS 15, Most-Híd 15, KDH 12, OĽaNO-NOVA 11 a SaS desať kresiel. Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 76,6 percenta opýtaných. Naopak, voliť by nešlo 10,2 percenta respondentov, 13,2 percenta nevie, či by išlo voliť.

Zúčastníte sa 5. marca parlamentných volieb?

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUS