Šeligovi neprešiel „pozmeňovák“ do ústavy, ale boj za spravodlivé Slovensko nevzdá

Juraj Šeliga
Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Demokrati). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) chce naďalej pokračovať v boji za ochranu Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry. Uviedol to na sociálnej sieti po tom, čo parlament neschválil jeho pozmeňujúci návrh, ktorý mal ukotviť tieto inštitúcie do ústavy a ochrániť ich tak pred prípadným zrušením po parlamentných voľbách.

Návrh našiel podporu u 71 poslancov, 41 bolo proti, 32 sa zdržalo, traja nehlasovali a traja boli neprítomní. Poslanecký klub Sme rodina sa pri hlasovaní zdržal, traja poslanci z klubu OĽaNO nehlasovali – György Gyimesi, Radovan Marcinčin a Peter Cseh. Za návrh hlasoval klub zvyšok klubu OĽaNO, SaS a niektorí nezaradení poslanci.

Šeliga sa poďakoval poslancom, ktorí za návrh zahlasovali. „Keď sme v roku 2020 prichádzali, prioritou našej vlády bol boj s korupciou a práve dnes mali všetci poslanci v pléne šancu ukázať, kde stoja a o aké Slovensko majú záujem. Je pre mňa veľkým sklamaním, ale aj mementom, že niektorí poslanci chcú riskovať, že Robert Fico a spol. môžu ľahšie zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd,“ napísal Šeliga.

Dodal, že napriek tomu boj za spravodlivé Slovensko nevzdá. Zdôraznil, že chráni inštitúcie, a nie konkrétnych ľudí. Slovensko podľa neho potrebuje budovať a chrániť tak mladé inštitúcie, ktorých účelom je odhaľovať a súdiť tú najzávažnejšiu korupciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe György GyimesiJuraj ŠeligaPeter CsehRadovan MarcinčinRobert Fico
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúryZa ľudí