Šeliga chce od Mikulca vysvetlenie, prečo policajti nezasiahli, keď ľudia pľuli na Zajaca a Gála

Juraj Šeliga
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) bude interpelovať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) v súvislosti nekonaním príslušníkov Policajného zboru SR (PZ SR).

Tí nezasiahli pri tom, ako demonštranti na nezákonnej demonštrácii v utorok 17. novembra pľuli a vulgárne nadávali lídrom novembra 1989 Petrovi Zajacovi a Fedorovi Gálovi. V tlačovej správe o tom informoval Šeligov poradca Juraj Rizman.

To, čo sa stalo, považuje Šeliga za prejav úbohosti a nenávisti, ktorú hlboko odsudzuje. „Miesto vďaky za slobodu sa im dostalo urážok. Mrzí ma, že toto museli zažiť aj 31 rokov od Nežnej revolúcie,“ uviedol Šeliga s tým, že podľa medializovaných informácií bola na mieste policajná hliadka a nerozumie, prečo nezasiahla. Preto bude interpelovať ministra vnútra Mikulca, od ktorého bude chcieť vysvetlenie celej situácie a konania policajtov.

„Aj takéto činy nám ukazujú, ako veľmi dôležité je vzdelanie o našich vlastných dejinách a význame disidentov a hrdinov novembra 1989 v nich,“ dodal podpredseda Šeliga.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fedor GálJuraj ŠeligaPeter ZajacRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR