Workshopy_collavino 5796.jpg

Sprievodný program REaktivizuje, REflektuje, ale aj REkreuje návštevníkov Divadelnej Nitry 2018

Diskusie na aktuálne pálčivé témy a výstava reflektujúca nedávnu vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, inscenácia o detskej osamelosti Sám a Esmeralda v podaní hercov Starého divadla Karola Spišáka, unikátny výber filmov odkazujúci na 100. výročie vzniku Československej republiky, reakcie na nezadržateľné znečisťovanie Zeme a s tým súvisiace ekologické otázky a divákmi obľúbená, interaktívna Nitrianska Biela noc. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 28. septembra do 3. októbra, už tradične láka na bohatý sprievodný program.
Cena Dominika Tatarku

Cena Dominika Tatarku za rok 2016 patrí Baloghovi a Štrasserovi

Slovenský kultúrny publicista Alexander Balogh zaujal porotu knihou Ján Langoš – Strážca pamäti a slovenský básnik, textár, prekladateľ, kultúrny publicista a esejista Ján Štrasser knihou František Mikloško – Rozhovory o dobe a ľuďoch.
Marian Kotleba

Iniciatíva: Kotleba u nás nesmie vytvoriť štát v štáte

Skupina 130 občanov sa obrátila na predsedu vlády Roberta Fica, ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú, policajného prezidenta Tibora Gašpara a lídrov parlamentných strán s výzvou Odmietame štát v štáte.