Rusko civilistom odporúča dovolenkovať na Kryme, tankovať a ísť na toaletu treba však ešte pred odchodom

Zničený most, Krym
Foto: ilustračné, SITA/AP

Moskva napriek opakovaným útokom naďalej povzbudzuje ruských civilistov, aby sa nebáli dovolenkovať na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym.

Ako referuje web news.sky.com, ruské médiá dokonca povzbudzujú Rusov, aby pokračovali vo svojich dovolenkových plánoch, a ponúkajú rady, ako sa bezpečne dostať na Krym.

Odporúčania aj mapa

Prokremeľské noviny Komsomoľská pravda poskytli odporúčania, ako sa dostať do letovísk na Kryme, a poskytli mapu, ako sa vyhnúť mostu ponad Kerčský prieliv, ktorý sa v pondelok skoro ráno stal terčom útoku a automobilovej doprave slúži v obmedzenom režime.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odporúčaná trasa zahŕňa 400-kilometrovú obchádzku cez Ruskom okupované časti Ukrajiny vrátane Mariupoľa, Berďanska, Prymorska a Melitopoľa, čo je oblasť, ktorou sa Ukrajinci v tomto období snažia „prehrýzť“ k Azovskému moru v rámci svojej protiofenzívy.

Zamínované obrubníky

Ruské médiá odporúčajú vopred natankovať na celú trasu, pripraviť si zásoby potravín a na toaletu ísť ešte pred odchodom, pretože pozdĺž cesty nie je žiadna infraštruktúra a zastávky na odpočívadlách sú nebezpečné. Varovali tiež, že obrubníky pri vozovke môžu byť zamínované.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom