Ruskí trolovia šíria hoaxy o bombardovaní ukrajinskej pôrodnice, polícia vyvracia dezinformácie Putinovho režimu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rusi zrovnali so zemou ukrajinskú pôrodnicu, teraz na sociálnych sieťach šíria klamstvá. Foto: /twitter.com/GlasnostGone/status/

Ruské informačné zdroje začali zverejňovať hoaxy o bombardovaní ukrajinského mesta Mariupoľ a miestnej pôrodnice, ku ktorému došlo v stredu (9. marca).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruskí trolovia

Upozorňuje na to Policajný zbor SR vo svojom profile  na sociálnej sieti. Podľa polície je cieľom celkové spochybnenie bombardovania a počtu obetí.

„Súčasťou tejto informačnej operácie sú materiály o jednej zo zranených osôb, ukrajinskej modelky. Vraj malo ísť o najatú herečku pre kamery,“ uvádza polícia s tým, že presne táto dezinformácia čoskoro zaplaví online priestor.

Informačná manipulácia z verejnosťou

„Budú ju najprv šíriť neznáme profily, potom ju preberú celospoločensky známe mená. Ide o cielenú informačnú manipuláciu z Ruskej federácie,“ zdôrazňujú policajti.

Polícia zároveň vyzvala verejnosť, aby ju o šírení dezinformácie informovali. Na základe toho bude podľa policajtov možné vyskladať obraz, „kto s kým spolupracuje a ako sa dezinformácia z Ruskej federácie dostáva priamo k slovenským občanom“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR