Ruská invázia na Ukrajine stagnuje na všetkých líniách, konštatoval predstaviteľ americkej armády

APTOPIX Russia A woman measures a window before covering it with plastic sheets in a building damaged by a bombing the previous day in Kyiv, Ukraine, Monday, March 21, 2022. As Russia intensified its effort to pound Mariupol into submission, its ground offensive in other parts of Ukraine has become bogged down. Western officials and analysts say the conflict is turning into a grinding war of attrition, with Russia bombarding cities Ukraine War
Foto: AP Photo/Vadim Ghirda

Ruská invázia na Ukrajine podľa vysokopostaveného predstaviteľa americkej armády na všetkých líniách postupu naďalej stagnuje. Rusi vypálili viac ako 1 100 striel, ale pravdepodobne čelia určitým problémom so zásobami, uviedol predstaviteľ armády USA.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Niektoré strely podľa jeho slov neodštartovali, niektoré po dopade nevybuchli. Informuje o tom portál bbc.com.

USA nedokážu potvrdiť alebo vyvrátiť ruské tvrdenie, že použili hypersonickú strelu, povedal predstaviteľ americkej armády. Dodal, že nie je jasné, na čo by takú strelu potrebovali, ale Rusom sa pravdepodobne míňajú strely s presným navádzaním alebo chceli vyslať odkaz.

Predstaviteľ armády USA dodal, že sa zvýšila ruská námorná aktivita v Čiernom mori, vrátane bombardovania v okolí prístavu Odesa. Avšak to podľa neho neznamená, že mestu hrozí bezprostredný útok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom