Ruská armáda podnikla sériu úderov na ukrajinské ciele, opäť pritom použila hypersonické strely

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stíhačka, hypersonická raketa Kinžal
Ruská stíhačka MiG-31 nesúca hypersonickú raketu Kinžal. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service/AP.

Ruská armáda oznámila, že podnikla novú sériu úderov na ukrajinské vojenské zariadenia s použitím hypersonických striel a rakiet s plochou dráhou letu.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov v nedeľu povedal, že hypersonická strela Kinžal zasiahla ukrajinský sklad palív neďaleko čiernomorského prístavu Mykolajiv.

Kinžalom zničili muničný sklad

Predošlý deň ruská armáda uviedla, že strelu Kinžal použila na zničenie skladu munície v obci Deliatyn v Ivano-Frankivskej oblasti na západe Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Konašenkov sa vyjadril, že do útoku na sklad palív neďaleko mesta Mykolajiv nasadili aj strely s plochou dráhou letu Kalibr, ktoré vypálila vojenská loď z Kaspického mora.

Použili aj strely Kalibr

Okrem toho strely Kalibr vypálené z Čierneho mora ruská armáda použila na zničenie závodu na opravu obrnenej techniky v meste Nižyn v Černihivskej oblasti severne od Kyjeva.

Konašenkov dodal, že ďalšie strely odpálené zo vzduchu zasiahli ukrajinské zariadenie v meste Ovruč v Žytomyrskej oblasti, v ktorom majú základňu zahraniční bojovníci a ukrajinské špeciálne sily.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor Konašenkov