Rusi pri Bachmute strácajú pôdu pod nohami a Ukrajinci postúpili vpred od 200 do 1100 metrov

Bachmut, vojna na Ukrajine, ukrajinskí vojaci
Ukrajinskí vojaci držia pozície pri meste Bachmut. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 7. júna, 15:54

Boje v okolí Bachmutu„naďalej epicentrom bojov“, konštatovala v stredu námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľar. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram uviedla, že ukrajinské sily v niektorých oblastiach dosiahli postup od 200 do 1 100 metrov. Neuviedla však, kde presne.

Wagnerovci sa z veľkej časti stiahli

Poznamenala tiež, že bojovníci Wagnerovej skupiny sa z veľkej časti stiahli, pričom „zostávajú na niektorých miestach v tyle“ a veľkú väčšinu bojov teraz vedú bežné jednotky Ruskej federácie vrátane leteckých.

Šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin minulý týždeň obvinil Rusko zo sabotovania jeho ústupu z Bachmutu a tvrdil, že únikové cesty boli zamínované.

Rusi strácajú pôdu pod nohami

Veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj sa predtým vyjadril, že ruskí vojaci strácajú pozície pri Bachmute a ukrajinskí obrancovia pokračujú v postupe po okrajoch tohto východoukrajinského mesta.

„Bachmutský front. Obranné sily pokračujú v pohybe vpred na bokoch a nepriateľ stráca pôdu pod nohami,“ uviedol na Telegrame a na potvrdenie svojich slov zverejnil videozáznam bojovej činnosti 3. samostatnej útočnej brigády.

Ukrajinské ministerstvo obrany už v pondelok informovalo, že armáda úspešne postupuje širokým úsekom bachmutského frontu. Prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval spomenutej 3. samostatnej útočnej brigáde aj 57. samostatnej motorizovanej pešej brigáde.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hanna MaľarováJevgenij PrigožinOleksandr SyrskyjVolodymyr Zelenskyj