V Rusku zadržali na protivojnových protestoch už skoro 6-tisíc ľudí, pribúdajú aj otvorené listy

Ruský útok na Ukrajinu
Ruská polícia zasahuje proti demonštrantke, ktorá sa zúčastnila protivojnového protestu v Petrohrade. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 28. februára, 13:28

Ruské úrady zadržali už takmer šesťtisíc ľudí za účasť na protivojnových protestoch naprieč krajinou. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na nezávislú monitorovaciu stránku OVD-Info, ktorá v nedeľu uviedla, že v Rusku zatkli už 5 942 ľudí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa najnovších údajov zadržali v nedeľu za účasť na nepovolených demonštráciách v 57 mestách naprieč krajinou 2 802 ľudí, pričom len v Moskve to bolo 1 275, informuje OVD-Info.

Protesty proti ruskej invázii na Ukrajine sa konajú po celom svete. Podporu Ukrajine v nedeľu na demonštráciách vyjadrili v Berlíne, Ríme, Prahe či Istanbule.

Pribúdajú aj nesúhlasné otvorené listy odsudzujúce ruské konanie na Ukrajine. Pod jeden sa podpísalo viac ako 6 000 zdravotníckych pracovníkov, pod ďalší zase viac ako 3 400 architektov a inžinierov a 500 učiteľov podpísalo tretí.

Otvorené listy od novinárov, členov samospráv, kultúrnych osobností a ďalších profesijných skupín kolujú už od štvrtka.

Protesty proti ruskej invázii na Ukrajine sa konajú po celom svete. Ľudia na podporu Ukrajiny vyšli do ulíc napríklad v Maďarsku, Spojenom kráľovstve, Taiwane, Taliansku, Izraeli či Japonsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom