Ronaldo sa počas zápasu v Saudskej Arábii postaral o škandál, jeho útočné gesto už začali vyšetrovať (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo počas zápasu v Saudskej Arábii. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo sa dostal pod pľabu ostrej kritiky po zdanlivo útočnom geste, ktoré spravil po víťazstve jeho mužstva Al-Nassr nad tímom Al-Shabab (3:2) v nedeľňajšom zápase saudskoarabskej Pro League. CR7 v tomto dueli premenil pokutový kop v 21. minúte a ďalšie dva góly Al-Nassr zaznamenal Brazílčan Talisca.

Po záverečnom hvizde videá zverejnené na sociálnych sieťach ukazovali päťnásobného držiteľa Zlatej lopty, ako si prikladá ucho a opakovane vystrkuje ruku v blízkosti panvy, pričom sa zdalo, že toto gesto adresuje priaznivcom konkurenčného klubu Al-Shabab skandujúcim „Messi, Messi“.

Tí takto pravdepodobne chceli provokovať Cristiana Ronalda, keďže argentínsky futbalista Lionel Messi bol prakticky počas celej kariéry jeho najväčším konkurentom v boji o post najlepšieho hráča sveta.

Hoci incident nezachytili televízne kamery, kritika na adresu 39-ročného Portugalčana bola okamžitá a správy miestnych médií tvrdia, že Saudskoarabská futbalová federácia (SAFF) už začala vyšetrovanie.

Cristiano Ronaldo, ktorý v decembri predminulého roka súhlasil s lukratívnym prestupom do tímu Al-Nassr sídliaceho v Rijáde, má v tejto sezóne na konte 22 gólov a patrí mu líderská pozícia v tabuľke strelcov. Al-Nassr v ligovej tabuľke zaostáva z 2. miesta za vedúcim Al-Hilalom so zápasom k dobru o štyri body.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Cristiano RonaldoLionel Messi
Firmy a inštitúcie Al-Nassr