Nemecko prišlo o ďalšiu legendu. Zomrel Andreas Brehme, autor víťazného gólu vo finále MS 1990

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andreas Brehme
Zomrel bývalý nemecký reprezentant Andreas Brehme. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo veku 63 rokov zomrel bývalý nemecký reprezentant Andreas Brehme. O úmrtí futbalovej legendy v utorok informovala jeho životná partnerka Susanne Schäferová, ktorá nemeckej agentúre dpa uviedla, že dôvodom úmrtia bola náhla zástava srdca.

Navždy v ich srdciach

Brehmeho bývalé kluby Bayern Mníchov a 1. FC Kaiserslautern vydali sústrastné vyhlásenia. „Andreas Brehme bude navždy v našich srdciach, ako víťaz majstrovstiev sveta, a čo je dôležitejšie, ako veľmi výnimočný človek,“ uvádza Bayern vo svojom sústrastnom vyhlásení na sociálnej sieti X.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Brehme bol jednou z ústredných postáv reprezentácie Západného Nemecka v 80. a 90. rokoch. Na majstrovstvách sveta v roku 1990 v Taliansku strelil bývalý ľavý obranca jediný gól vo finálovom zápase Nemecka proti Argentíne. Víťazstvo na šampionáte prinieslo vlnu národných osláv v celej krajine, ktorá bolo v procese zjednotenia po páde Berlínskeho múru rok predtým.

Nemecký futbal prišiel o ďalšiu hviezdu

Na klubovej úrovni vyhral Brehme dvakrát nemecký titul. V roku 1987 sa mu to podarilo s Bayernom Mníchov a v roku 1998 bol jedným z kľúčových hráčov prekvapujúceho šampióna 1. FC Kaiserslautern. Z ligového prvenstva sa tešil aj na Apeninskom polostrove, kde pomohol v roku 1989 milánskemu Interu k zisku „scudetta“.

Rodák z Hamburgu odohral v národnom drese dovedna 86 zápasov, v ktorých strelil 8 gólov. Nemecký futbal tak prišiel o ďalšiu výraznú podstavu svojej histórie.

Len nedávno, 7. januára, zomrel vo veku 78 rokov legendárny Franz Beckenbauer, ktorý trénoval reprezentáciu v čase, keď Brehme strelil víťazný gól vo finále MS 1990.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andreas Brehme
Firmy a inštitúcie FC Bayern Mníchov