Richard Pánik debutoval v NHL, Gáborík sa stretol s Chárom

Gáborík
Chárov Boston dotiahol v poslednej tretine trojgólové manko, nakoniec sa z víťazstva tešili Gáboríkoví jazdci. Foto: SITA, AP

CHICAGO 13. februára (WEBNOVINY) – Hokejistom Chicaga nevyšiel návrat domov po dvoch týždňoch zápasov na klziskách súperov, momentálne najlepší tím zámorskej NHL prehral v utorok s Anaheimom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Hrdinom súboja bol brankár Ducks Viktor Fasth. Švéd sa stal prvým gólmanom od roku 2007, ktorý v prvých šiestich zápasoch kariéry v NHL vždy vyhral.

Naposledy sa niečo podobné podarilo Danovi Ellisovi, ktorý to dosiahol v období februára 2004 až novembra 2007 v dresoch Dallasu a Nashvillu.

Chicago zostáva jediným tímom NHL, ktorý ešte v riadnom hracom čase neprehral. V utorok ukončilo víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle štyri. Marián Hossa ohrozil počas 20 minút na ľade Fastha päťkrát, ale neprekonal ho.

Chára vs. Gáborík

Boston

New York Rangers vyhrávali v Bostone v 43. min už 3:0, domáci do konca riadneho hracieho času stihli vyrovnať a o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, ktorým dal vo štvrtej sérii definitívu hosťujúci Ryan Callahan.

Rangers dosiahli štvrté víťazstvo v ostatných piatich stretnutiach. Marián Gáborík vystrelil na bránku Bruins štyrikrát, neuspel ani v sérii samostatných nájazdov. Zdeno Chára patril opäť k najvyťaženejším hráčom, okrem plnenia obranných povinností vystrelil štyrikrát.

Prvý gól obrancu Erika Karlssona vo vlastnom oslabení a následne úspešný pokus Erika Condru v závere druhej tretiny rozhodli o víťazstve Ottawy nad Buffalom 2:0.

Brankár Craig Anderson mal 42 úspešných zákrokov a poradil si aj s jednou strelou Andreja Sekeru, ktorý odkorčuľoval v defenzíve Sabres 19 minút. „Snažím sa spoluhráčom dať šancu na víťazstvo. Oni výborne vykrývali priestor predo mnou,“ uviedol Anderson, ktorý prekonal klubový rekord Dominika Hašeka v počte zásahov potrebných na vychytanie shutoutu.

Prvý zápas Richarda Pánika

Premiéru v NHL absolvoval v utorok Richard Pánik. Útočník Tampy Bay strávil na ľade proti Montrealu 10 minút, počas ktorých si do štatistík pripísal jeden mínusový bod.

Lightning prehrávali 0:3, dokázali vyrovnať na 3:3, ale napokon odišli smutní po samostatných nájazdoch. Tampa Bay po výbornom úvode ročníka prehrala päť zápasov v rade.

Hokejisti San Jose opäť nedokázali streliť gól, ale v riadnom hracom čase s Nashvillom ani neinkasovali. V súboji fínskych gólmanov bol napokon úspešnejší Pekka Rinne, keďže v predĺžení prekonal gólmana Sharks Antiho Niemiho Colina Wilsona. Michal Handzuš odohral v stretnutí 15 minút. Sharks prehrali po výbornom vstupe do sezóny už šiesty duel za sebou.

„Panteri“ premárnili náskok

Florida v zostave s Tomášom Kopeckým viedla ešte v 55. minúte o dva góly, ale napokon s Washingtonom prehrala 5:6 po predĺžení, keď v 38. sekunde nadstaveného času rozhodol o výsledku Troy Brower.

Štvrtýkrát v kariére sa pobil Alexander Ovečkin, ktorý zhodil rukavice proti Krisovi Versteegovi. Ruský kapitán Capitals sa naposledy v NHL bil v decembri 2010.

Šiesty duel bez prerušenia vyhral Vancouver, ktorý si poradil s Minnesotou 2:1. Dallas sa tešil štvrtýkrát v rade, keď uspel na ľade Edmontonu aj vďaka gólu Jaromíra Jágra 4:1.

Oilers prehrali šiestykrát zo siedmich zápasov. Jágr sa v historickej tabuľke kanadského bodovania osamostatnil na 10. priečke od Luca Robitailla, momentálne má na svojom konte 669 gólov a za deviatym Mariom Lemieuxom zaostáva o 21 presných zásahov. „Nemáme mužstvo, aby sme lietali hore a dole. Máme húževnatý tím so slušnou defenzívou postavený na dobrom brankárovi,“ tvrdil Jágr.

New Jersey prerušilo päťzápasovú šnúru víťazstiev, keď doma prehralo s Carolinou 2:4. Pre Devils to bol prvý domáci neúspech v riadnom hracom čase v sezóne. Hurricanes sú nečakane lídrom Juhovýchodnej divízie. Najlepším hráčom zápasu sa stal Jiří Tlustý, ktorý dal dva góly. Hurricanes rozhodli o úspechu v poslednej dvadsaťminútovke. „Vyrovnávajúci gól na začiatku tretej tretiny nás nezrazil a tvrdo sme išli ďalej za svojím cieľom. Je to úžasné, dosiahli sme cenné víťazstvo,“ uviedol Tlustý.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa – Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 36. E. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra (Turris, Gončar)

Boston – New York Rangers 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 49. Krejčí (Lucic, Seidenberg), 59. Horton (Lucic, Ference), 60. Marchand (P. Bergeron, Seidenberg) – 11. Hagelin (Nash, Girardi), 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodujúci sam. nájazd Callahan

New Jersey – Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 16. Kovaľčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter – 22. J. Jokinen (Corvo, Pitkänen), 39. Dwyer (Harrison, Faulk), 48. Tlustý (E. Staal), 60. Tlustý (E. Staal, Faulk)

Florida – Washington 5:6 po predĺžení (2:1, 2:2, 1:2 – 0:1)

Góly: 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias (Goc, Kulikov), 29. Huberdeau (Mueller, Gudbranson), 39. Huberdeau (Mueller, Shore), 47. Shore (Skille) – 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner (Fehr, J. Ward), 31. Hendricks (Ovečkin, Ribeiro), 55. Fehr (Green, J. Ward), 58. Ovečkin (Ribeiro, Nicklas Backström), 61. Brouwer (Nicklas Bäckström)

Tampa Bay – Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 55. Hedman (Pyatt, Pouliot), 59. Hedman (Purcell, S. Salo), 60. S. Salo (Lecavalier, St. Louis) – 20. B. Gionta (Plekanec, Subban), 29. Subban (Eller), 39. Moen (Eller, C. Armstrong), rozhodujúci sam. nájazd Desharnais

Chicago – Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 31. Leddy (Sharp, P. Kane), 31. Saad (J. Toews) – 24. Getzlaf (Bonino, Lovejoy), 58. Cogliano (Beauchemin, Lovejoy), rozhodujúci sam. nájazd Perry

Winnipeg – Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. Ladd (Wheeler), 60. Ladd (E. Kane, Wheeler) – 9. B. Schenn (Voráček, Coburn), 18. K. Timonen (Giroux, Simmonds), 45. McGinn (Voráček)

Nashville – San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 63. C. Wilson (Ellis, Legwand)

Edmonton – Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 13. T. Hall (Eberle) – 25. Dillon (Robidas, D. Roy), 41. Nyström (Fiddler), 56. Jágr (Daley, Jamie Benn), 58. Garbutt (Fiddler)

Vancouver – Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 12. Bieksa (Kassian, Hamhuis), 30. Hansen (Ballard, Raymond) – 34. Setoguchi (Cullen, Granlund)

Viac k osobe Alexander OvečkinMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušPekka RinneRichard PánikViktor FasthZdeno Chára