Hlas vytiahol na Remišovú pol miliónovú hypotéku a vilu v Kittsee, bývalá ministerka podáva trestné oznámenie

Veronika Remišová, dom
Nová vila Veroniky Remišovej (Za ľudí) v v obci Kittsee. Foto: koláž SITA webnoviny/Diana Černáková/www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 18. septembra, 14:40

Bývalá vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) by mala vysvetlil financovanie svojej vily v Rakúsku. Uviedol to Martin Dorčák (Hlas-SD), bývalý poradca vicepremiérov Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho, ktorý v tejto súvislosti zverejnil aj výpis z rakúskeho katastra nehnuteľností.

Zobrala si pol miliónovú hypotéku

Podľa výpisu má vila v obci Kittsee zastavanú plochu 286 metrov štvorcových a je postavená na dvoch pozemkoch o celkovej rozlohe 840 metrov štvorcových.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Remišovci podpísali kúpnu zmluvu na dom v septembri 2022. Podľa výpisu z katastra si Veronika Remišová na kúpu vily zobrala hypotéku z rakúskej banky vo výške 546 000 eur,“ spresnil Dorčák.

Nejde o nezanedbateľnú položku

Vyzval Remišovú, aby financovanie vily transparentne vysvetlila.

„Ak si pani Remišová zobrala viac ako pol miliónovú hypotéku, pri päťpercentnom úroku a 30-ročnej splatnosti by ju splácala po troch tisícoch eurách mesačne. Okrem toho, nevieme, koľko za vilu zaplatila mimo hypotéky a koľko ju bude stáť rekonštrukcia, ktorá je očividne potrebná a ktorá už niekoľko mesiacov prebieha,“ doplnil Dorčák s tým, že splácanie takejto sumy mesačne nie je nezanedbateľná položka ani pre poslancov či ministrov.

„Okrem tejto vily podľa posledného dostupného majetkového priznania na stránke NR SR vlastní alebo s manželom spoluvlastní pani Remišová tri byty v Bratislave, chatu pod Tatrami a byt v Belgicku,“ uzavrel Dorčák.

Remišová podá trestné oznámenie

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová reagovala, že v súvislosti s tvrdeniami predstaviteľov strany Hlas o jej majetku podá trestné oznámenie.

Trestné oznámenie podáva na konkrétne osoby, keďže snahy o osobnú pomstu už podľa nej zrejme napĺňajú skutkovú podstatu viacerých trestných činov, zároveň je v štádiu prípravy i civilná žaloba o ochranu osobnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako informoval tím strany Za ľudí, predsedníčka strany Remišová vie zadokumentovať každé euro, ktoré zarobila. Spochybňovanie pôvodu je majetku zo strany politických subjektov Hlas-SD a Smer-SD považuje Remišová za cynické klamstvá a účelovú snahu o diskreditáciu.

Predmetné vyjadrenia označuje za úbohú predvolebnú kampaň

Predali nehnuteľnosť v Bruseli

Strana uviedla, že Remišová a jej manžel roky pracovali v zahraničí, kde mali vyšší príjem, než má aktuálne v slovenskej politike a všetok majetok nadobudli mimo politiky.

„Od roku 2008 vlastnila v Bruseli väčšiu nehnuteľnosť, ktorú minulý rok s manželom predali a peniaze investovali do domu neďaleko Bratislavy. Dom je riadne uvedený v majetkovom priznaní, rovnako ako všetok majetok Veroniky Remišovej. Na rozdiel od mnohých iných politikov neskrýva svoj majetok v rôznych daňových rajoch alebo vo firmách,“ tvrdí strana Za ľudí.

Strane Hlas-SD odporučili, aby sa sústredili na pôvod majetku svojho predsedu Petra Pellegriniho i nákladnú kampaň.

„Politici ako Fico a Pellegrini zjavne nevedia pochopiť, že si človek môže zarobiť mimo politiky aj poctivým spôsobom, a o to úbohejší je takýto útok plný klamstiev. Nad rámec zákonnej povinnosti ale Veronika Remišová poskytne v čo najkratšom čase majetkové priznanie aj Transparency, kde bude k dispozícii,“ uzavrel politický subjekt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin DorčákPeter PellegriniVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSmer - SSDZa ľudí