R. Kelly pracuje na housovom albume

R. Kelly
Americký rapper R. Kelly. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Americký spevák R. Kelly pracuje na housovom albume. Štyridsaťsedemročný r’n’b hudobník to prezradil počas chicagského festivalu Chosen Few Picnic Weekend. „Chcem vám všetkým prezradiť jedno tajomstvo. Práve pracujem na housovom albume. Chcem, aby ste všetci vedeli, že je už na ceste. Viete, že milujem muziku a cítim, že s ňou dokážem urobiť čokoľvek, pretože ja som hudba tak isto, ako vy ste hudba,“ prihovoril sa spevák davu.

Rodák z Chicaga nedávno prezradil, že chystá pokračovanie zatiaľ poslednej štúdiovky Black Panties (2013). Novinka by sa mala volať White Panties. Či však ide o rovnaký album, o ktorom interpret rozprával počas spomínaného festivalu, zatiaľ nie je známe.

Video: R. Kelly – I Believe I Can Fly

R. Kelly, celým menom Robert Sylvester Kelly, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval albumom Born Into The 90’s (1992), ktorý nahral spolu so skupinou Public Announcement. O rok neskôr vydal prvú sólovku 12 Play, po ktorej nasledovalo ďalších jedenásť sólových radových počinov. Okrem toho má na konte dva spoločné albumy s rapperom Jay Z – The Best Of Both Worlds (2002) a Unfinished Business (2004). Jeho najznámejším hitom je skladba I Believe I Can Fly, za ktorú dostal v roku 1998 tri ceny Grammy. Odvtedy sa ale v médiách objavoval skôr v súvislosti s prípadom šírenia detskej pornografie. Po viac ako šesťročnom súdnom procese ho v roku 2008 zbavili všetkých obvinení.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe R. Kelly