Prokurátor podal obžalobu na exprezidenta Kisku

Andrej Kiska
Andrej Kiska, bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 13. apríla 11:23

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal na Okresný súd v Poprade obžalobu na bývalého prezidenta Andreja Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora.

Zločin daňového podvodu

Ako informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák, pre pokračovací zločin daňového podvodu obžalovali tiež Eduarda K.

Obžaloba podľa hovorcu súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o. Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155 184 eur.

Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie v danej kauze je špinavá politická kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko.

Vyšetrovanie bolo využívané

Kiskov advokát a obhajca Peter Kubina konštatuje, že prípad exprezidenta sa po siedmich rokoch vyšetrovania a zneužívania polície mafiou, ktorú riadila strana Smer-SD, dostane do rúk spravodlivosti.

„Výpovede svedkov Ľudovíta Makóa, Bernarda Slobodníka, Františka Imreczeho a ďalších dokazujú, že na objednávku vtedajších držiteľov výkonnej politickej moci sa štátny aparát za asistencie mafiána dlhodobo a systematicky pokúšal o diskreditáciu prezidenta zneužívaním daňových úradov, finančnej správy a polície, ktorá opakovane menila vyšetrovateľov len preto, aby sa prípad vyšetroval spôsobom, akým si oni želali – teda v neprospech prezidenta Kisku bez ohľadu na zákonné limity,“ zdôraznil Kubina.

Pripomenul, že vyšetrovanie Kisku bolo využívané aj na jeho vydieranie pri snahe Roberta Fica (Smer-SD) stať sa predsedom Ústavného súdu SR. „Táto obžaloba je cenou za to, že Kiska tomuto vydieraniu nepodľahol, vďaka čomu dnes má Slovensko ústavný súd bez pána Fica. Sme presvedčení, že spravodlivosť zvíťazí a ako skutoční vinníci tohto špinavého procesu budú spravodlivo potrestaní predstavitelia mafiánskeho štátu,“ uzavrel exprezidentov advokát.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPeter KubinaRobert Fico