Procházka je pevne rozhodnutý, chce kandidovať za prezidenta

Procházka odišiel z KDH, obliekol dres Alfy
Poslanec NR SR Radoslav Procházka dnes na tlačovej besede potvrdil svoj odchod z KDH. Stranu sa zatiaľ zakladať nechystá. Ako povedal dnes na tlačovej besede, premena občianskeho združenia Alfa, ktoré založil, na čokoľvek iné nebude rozhodnutím jednotlivca, ale rozhodnutím kolektívu ľudí. Teraz je Alfa podľa neho vo fáze, aby pomenovala problémy a riešenia. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Poslanec Národnej rady SR Radoslav Procházka potvrdil, že chce zabojovať o víťazstvo v prezidentských voľbách.

To rozhodnutie je pevné, ale mám záujem o širšiu dohodu, než o jednu kampaň. Slovensko potrebuje viac ako len vymeniť jedného funkcionára,“ vyhlásil Procházka v relácii televízie Markíza Na telo. „Myslím, že na konci bude víťazstvo a všetko ostatné sú v tejto chvíli detaily,“ povedal.

Keď to neberiete ako sólo projekt, ako naplnenie osobnej ambície, tak sa potrebujete s ľuďmi, s ktorými chcete verejnú službu robiť aj ďalej, dohodnúť na omnoho väčšom počte vecí,“ pokračoval. Podľa Procházku by bolo ideálne, keby bol spoločným kandidátom opozície. „Privítal by som podporu celej tej nesocialistickej časti. Potrebujeme generačnú a morálnu výmenu toho, ako sa tu robí verejná služba,“ hovoril.

Keby sa celá stredopravá scéna spojila, máme troch až štyroch županov a zrušíme prezidentský sen Roberta Fica,“ povedal v relácii predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa podpredsedu strany Smer-SD Roberta Kaliňáka však momentálne vo vládnej strane tému prezidentského kandidáta neriešia. „Každý vo vláde má na to minimum času,“ skonštatoval Kaliňák. Podľa jeho slov nebudú v strane túto tému riešiť skôr ako na jeseň. „Teším sa, keď si túto tému programu dáme a rozdebatujeme ju,“ dodal minister vnútra.

Pre šéfa liberálov Richarda Sulíka by bol Radoslav Procházka prijateľný kandidát. Prioritou pre SaS je však podľa Sulíka to, aby sa opozícia zhodla na jednom kandidátovi. „V tejto fáze to nie je o menách, ale o vôli,“ reagoval Frešo. „Rozumiem tomu, že Procházka je aj možno dobrý kandidát. Sú tu aj iní kandidáti, o ktorých sa hovorí, ale na konci dňa musí byť jeden a všetci za ním stojíme,“ uzavrel Frešo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol FrešoRadoslav Procházka